5 Kasım 2019 MasterChef'te dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

5 Kasım 2019 MasterChef'te dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?
Yayınlanma Tarihi: 05.11.2019 12:14 | Değiştirme Tarihi: 05.11.2019 22:37

MasterChef'te dokunulmazlık oyunu heyecanı bu akşam nefesleri kesti. MasterChef'te kırmızı takım ve mavi takım yarışmacıları bu akşam Edirne'deki Tarihi Rüstempaşa Kervansarayı'nda şampiyon pehlivanlara menü hazırlayıp dokunulmazlık için yarıştı. Peki, dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

TV8 ekranlarının heyecan dolu yemek yarışması MasterChef'te bu akşam kırmızı ve mavi takım yarışmacıları dokunulmazlık oyunu için mücadele ettiler. Edirne'deki Tarihi Rüstempaşa Kervansarayı'nda şampiyon pehlivanlar için mükemmel bir menü hazırlayan yarışmacılar oldukça zorlu anlar yaşadılar. Yemeklerini yetiştirmek için adeta koşturan yarışmacılar, 1 hafta daha kendilerini garanti altına alabilmek için dokunulmazlık oyununda adeta ter döktüler. Peki, MasterChef'te dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

MASTERCHEF'TE İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu hafta oynanan ilk dokunulmazlık oyunu oldukça çekişmeli geçti. Mavi takım ve kırmızı takım yarışmacıları bu akşam Edirne'deki Tarihi Rüstempaşa Kervansarayı'nda şampiyon pehlivanlar için menü hazırladılar. Pehlivanlara çene çarpan çorbası, pırasa böreği, ciğer sarma, fırında kuzu kol kapama ve tatlı olarak trileçe yapan iki takım arasından bir takımın yemekleri daha fazla beğenildi. Yapılan değerlendirmelerin ardından MasterChef'te ilk dokunulmazlık oyununu kazanan takım kırmızı takım oldu. Böylelikle mavi takımdan 2 kişinin eleme potasına gireceği garantilendi.

KAPTANLIK OYUNUNU BU HAFTA KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 41. bölümde kaptanlık oyununun sonunda şefler en iyi çiğ köfteyi yapan ismi açıkladılar. En iyi çiğ köfteyi yaparak mavi takımın kaptanı olan isim Cemre oldu. Cemre, kırmızı takıma kaptan olarak Eda'yı seçti. 

MASTERCLASS ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'nin 41. bölümünde mavi ve kırmızı takım ödül oyununda karşı karşıya geldi. Günün menüsü Lübnan mutfağıydı. Şefler tadımların ardından hangi takımın kazandığına oldukça zor bir şekilde karar verdi. MasterClass ödülü için Lübnan mutfağından humus, babagannuş, tabbule, şiş tavuk, şiş köfte, sarımsaklı toum, kibbe (içli köfte), taş kadayıf tatlısı yapıldı. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda ödül oyununun kazananı 4-3 ile mavi takım oldu. Böylece Cemre'nin kaptanlığını yaptığı mavi takım bu hafta MasterClass eğitimini almaya hak kazandı.