5 Ekim Pazartesi Masterchef 2020'de kaptanlık oyununu kim kazandı? MasterChef 2020 yeni takım kaptanları...

MasterChef 2020'de bu akşam sekizinci haftanın kaptanlık mücadelesinde heyecan yine doruğa çıktı! Her hafta değişen Mavi ve Kırmızı takım kadrosunun bu hafta nasıl belirleneceği, yeni takım kaptanlarının kim olacağı merak ediliyordu. Şeflerin bu akşamki kaptanlık oyununda yarışmacılardan istediği lezzet; "ton balığı" ile yaratıcı bir tabak oldu! Peki, 5 Ekim Pazartesi günü kaptanlığı kim kazanacak? Kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı kendisine rakip olarak kimi seçti? Bu hafta kurulan yeni takımlarda kimler oldu? İşte MasterChef 2020 yeni bölüm detayları...

Yayınlanma Tarihi: 05.10.2020 22:31
Değiştirme Tarihi: 06.10.2020 00:18

MasterChef 2020'nin en heyecanlı anlarının yaşandığı oyunlardan biri olan kaptanlık mücadelesi MasterChef 71. yeni bölümde bu akşam ekrana geldi! Yarışmanın sıkı takipçileri "yeni takım kaptanı kim, MasterChef yeni takım kaptanları kim olacak?" sorularının cevaplarını şimdiden sorgularken; 5 Ekim Pazartesi ekrana gelen MasterChef yeni bölümde verilen ana malzeme "ton balığı" oldu ve yarışmacılar en yaratıcı tabağı ortaya koymak için kıyasıya rekabet etti. Günün sonunda tüm hünerlerini sergileyen yarışmacılardan biri Mavi takımın kaptanı olmaya hak kazanırken; karşı takımın kaptanı olması için de yeni bir isim belirledi! Peki, MasterChef 2020'de bu hafta yeni takımlar nasıl oluşturuldu? Yeni takım kaptanları kim oldu? Detaylar ve daha fazlası haberimizde...

Haber ile ilgili metin girin!.

5 EKİM MASTERCHEF 2020'DE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI? YENİ TAKIM KAPTANLARI...

Herkesin merak ile beklediği yeni bölümde, yarışmacılar kendilerine verilen ton balığı ile farklı lezzetler ortaya koydu. Yarışmacılara kaptanlık oyununda verilen süre 40 dakika idi. Bu süre sonunda şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı ve en başarılı tabakları hazırlayan yarışmacıları açıkladı. Şeflerin, hazırladıkları yemekleri bir daha denenmesini istediği yarışmacılar şu şekilde;

Mehmet Şef - Eray, Tanya
Danilo Şef - Furkan
Somer Şef - Esra, Walison, Barbaros

Bu son tadım sonrasında şefler son üçe kalan isimlerin Walison, Esra ve Tanya olduğunu açıkladı. MasterChef'te bu akşam kaptanlık oyunu üçüncüsü Tanya oldu. Walison ikinci olurken gecenin en başarılı tabağın sahibi Esra ise Mavi takımın kaptanı oldu. Ardından, Kırmızı takımın kaptanı olarak Ebru'yu seçtiğini açıkladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

HAFTANIN TAKIMLARI KİMLERDEN OLUŞTU?

MasterChef yeni bölümde kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı, Kırmızı takım kaptanını belirledi. Sonrasında bu kaptanlar, takımlarına almak istediği yarışmacıları tek tek seçti.Mavi takım kaptanı Esra ile Kırmızı takım kaptanı Ebru'nun yarışmacı seçimleri sonucunda oluşan takımlar şu şekilde;

Mavi takım: Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

Haber ile ilgili metin girin!.

Kırmızı takım: Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison

Haber ile ilgili metin girin!.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşamın son oyunu kaptanlar arasında oynandı. Mavi takım kaptanı Esra ile Kırmızı takım kaptanı Ebru, kaptanlar düellosunda karşı karşıya geldi. Düelloda yapılması istenilen yemek Levrek Buğulama idi ve 35 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptı ve gecenin kazanan ismini açıkladılar. Şeflerin oybirliği ile MasterChef kaptanlar düellosunu kazanan isim Ebru oldu.

Kaptanlar düellosunu kazanan takımın kaptanı, haftanın ikinci takım oyununda market alışverişinde iki katı süre kazanacak.

MASTERCHEF’TE DÜN AKŞAM KİM ELENDİ?

MasterChef 2020’de dün akşam iki aşamalı bir oyun oynandı. İlk turda yarışmacılara "Demirhindi" verildi ve yarışmacılardan yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Bu yemek için bir dakika yapılacak yemeği düşünme, üç dakika da market alışverişi için süre verildi.

Yemeğin yapılması için verilen süre ise 40 dakika olarak belirlendi. Verilen sürenin bitimi ile şefler yemeklerin tadına baktı ve en başarılı üç tabağı açıkladı. Bu isimler Esra, Uğur ve Eray oldu.

MasterChef Türkiye eleme gecesinde final oyununa kalan isimler ise Didem, Duygu, Sefa oldu.

Dün akşamki final eleme oyununda bu yarışmacılardan istenen yemek Danilo şefin özel tarifi olan "Balık Ekmek" oldu. Bu yemek için verilen süre 40 dakika olarak belirlendi. 

Günün sonunda, tadımları tamamlayan şefler MasterChef 2020'den elenen ismin Duygu olduğunu açıkladı. Böylece MasterChef 2020'ye veda eden isim Duygu oldu.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA TAKIM KAPTANLARI KİMDİ? TAKIMLAR NASIL OLUŞUYORDU? (28 EYLÜL)

MasterChef’te geçtiğimiz hafta yarışmacılar, 45 dakika süre içinde altı tane lahmacun yapmaya çalıştı. Sürenin sonunda şefler, hazırlanan lahmacunlarında tadımını yaptı. Bu tadım sonrasında Danilo şef Berker ve Esra, Somer şef Duygu ve Tanya, Mehmet şef ise Serhat ile Eray’ın yaptığı lahmacunların bir kez daha diğer şefler tarafından denenmesini istedi.

Bu tadım sonrasında ise finale kalan isimler Berker, Serhat ve Esra oldu. Bu üç yarışmacı arasından ise gecenin en iyi lahmacununu yapan Serhat, kaptanlık oyununu kazandı ve Mavi takım kaptanı oldu. Serhat'ın geçtiğimiz hafta mücadele etmek istediği Kırmızı takım kaptanı ise Barbaros'tu. Haftanın yeni kaptanlarının belirlenmesinin ardından, takımlara yarışmacılar seçildi ve kadrolar tamalandı. Geçtiğimiz hafta takımlar şu şekildeydi:

Mavi takım: Serhat, Furkan, Tanya, Eray, Sefa, Uğur, Özgül, Didem

Kırmızı takım: Barbaros, Esra, Emir, Duygu, Berker, Ayyüce, Ebru, Walison