Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
48 saatte Paris nasıl gezilir?

48 saatte Paris nasıl gezilir?

Avrupa'nın aşk şehri olan Paris görenleri adeta büyülüyor. 48 saatte hızlı bir Paris turu yapmak isteyenler için öneriler...

29.09.2016 09:27

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinin başında gelen Paris, Avrupa'nın en romantik şehirlerinin başında geliyor. Fransa'nın başkenti olan Paris Fransız kültürünü deneyimleyebileceğiniz ve Fransız mutfağının en güzel örneklerini tadabileceğiniz bir şehir.

48 saatte Paris'te keşfedebileceğiniz gezi önerileri
1. Paris sokaklarını yürüyerek keşfetmek en güzeli. Gare du Nord çevresindeki cadde ve sokalarda bulunan ünlü barlar ve cafelerde lezzetli yemeklerin tadına varabilir ve içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Paris'in gayet iyi çalışan metrosu da bu bölgede olduğu için şehrin her köşesine buradan metro ile ulaşmak oldukça kolay.

2. Metroda Tuileries durağında inerek şehrin en ünlü yapısı olan Eiffel Kulesi'ni ziyaret edebilir. En üst katına asansörle çıkarak şehrin harikulade manzarasını fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz. Kulenin dibinde yer alan parkta sere serpe yatarak piknik yapabilir ve enfes manzarasına karşı keyif yapabilirsiniz.

 

3. Seine Nehri'nin üzerinde düzenlenen bot turlarıyla şehri keşfe çıkmak oldukça eğlenceli. Şehre ihtişamını katan en güzel yapılarını ve tarihi mekanlarını sıcak kahveniz eşliğinde nehir üzerinden seyredebilirsiniz.

4. Notre Dame de Paris şehrin en ünlü katedrali konumunda. Uğruna kitaplar yazılan bu katedralin içini gezmeden birbirinden güzel vitray işlemelerini keşfetmeden şehirden dönmeyin. Katedralin çevresinde birbirinden ünlü restoran ve cafelerde Fransız mutfağından seçmeler tatmak mümkün.

5. Montmartre şehrin en bohem ve sanatsal köşesi konumunda. Ünlü Sacre Coueur Bazilikası bölgenin en ünlü yapılarının başında geliyor. Harika bir manzaraya sahip olan bazilikada kentin büyüleyici havasını solumak mümkün. Montmartre çevresinde yer alan pek çok sanat galerisinde Fransız ressamların eserlerini görebilir ve dilerseniz sokak sanatçılarına kendi portrenizi yaptırabilirsiniz. Bölgede yer alan ünlü kabare Moulin Rouge ise enfes yapısı ile ziyaret edilmesi gereken yerler arasında.

6. Paris'in en ünlü ve lüks caddesi olan Champs Elysees birbirinden şık ve görkemli mağaza ve cafeleri ile ünlü. Şehrin kapısı olan Arc de Triomphe caddenin hemen sonunda yer alıyor. Civarda yer alan pek çok etnik restoranda hem dünya lezzetleri hem de Fransız yemeklerini tadabilirsiniz. Son olarak Paris'in ünlü makaronlarını tatmadan şehirden ayrılmayın.

Bir Paris gezisinin olmazsa olmazları

Yorumlar | 0
üye profil