46 milyon takipçili 19 yaşındaki TikTok fenomeni Dixie D'Amelio'nun hesabı ele geçirildi

Çinli teknoloji firması  ByteDance'in sahibi olduğu 800 milyondan fazla insanın aktif kullandığı sosyal medya uygulaması TikTok'un en popüler ve en çok kazanan isimlerinden olan Dixie D'Amelio'nun hesabı bilgisayar korsanlarının eline geçti. Hesabı ele geçiren genç bilgisayar korsanı, ekrana silah doğrulttuğu bir videoyu 19 yaşındaki fenomen Dixie D'Amelio'nun hesabına yükledi ve ilginç paylaşımlar yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 15.12.2020 12:25
Değiştirme Tarihi: 15.12.2020 12:32
46 milyon takipçili 19 yaşındaki TikTok fenomeni Dixie D'Amelio'nun hesabı ele geçirildi

2,9 milyon dolarla TikTok'un en çok kazanan isimlerinden olan 47 milyona yakın takipçisi bulunan Dixie D'Amelio, hesabını hacker'lara kaptırdı. Olayı birkaç saat içerisinde fark eden TikTok, hesabı askıya alarak güvenliği sağladı.

EKRANA SİLAH DOĞRULTTU

Hesabı ele geçiren genç bilgisayar korsanı, ekrana silah doğrulttuğu bir videoyu Dixie D'Amelio'nun hesabına yükledi ve çeşitli paylaşımlarda bulundu. Daha sonra bir canlı yayın açan korsan, geçtiğimiz yıl Twitter CEO'su Jack Dorsey'in hesabını ele geçiren hacker grubu The Chuckling Squad'dan bahsetti. Gelen bilgilere göre Dixie D'Amelio'nun hesabının ele geçirilmesinden kısa bir süre sonra, babasının 8,8 milyonluk TikTok hesabı da çalındı.

Haber ile ilgili metin girin!.

İlgili Sayfalar: Magazin