43 gün cezaevinde yatan Halil Sezai'den şaşırtan sözler: Hapishane bana iyi geldi

Komşusunu döven ve 43 boyunca cezaevinde kalan şarkıcı Halil Sezai, Armağan Çağlayan'ın YouTube programının bu haftaki konuğu oldu. Cezaevine girmesine neden olan süreci ve sonrasına dair açıklamalar yapan Halil Sezai, hapishanenin kendisine iyi geldiğini, çok kitap okuduğunu belirtti. Cezaevindeki yemeklerin çok güzel olduğunu dile getiren Halil Sezai, çıkışta gardiyana 'domatesi nereden aldınız?' diye sorduğunu aktardı. 

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2021 09:57
Değiştirme Tarihi: 30.04.2021 09:57

Şarkıcı ve oyuncu Halil Sezai, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalında yayınlanan 'Gör Beni' isimli programına konuk oldu. Geçtiğimiz yıl 43 gün cezaevinde kalan Halil Sezai, o süreci anlattı. 

Karamsar ve kötümser bir insan olduğundan bahseden Halil Sezai, "Uyumayı çok severim. Yaptığım işten dolayı gece çalışıyorum. Gündüzleri uyuyorum. Kötü psikolojiyi atlatmak için uykuyu kullanıyorum. Pesimist bir insanım. Son dönemde keyfimi yerine getirmeye çalıştığım bir psikoloji içindeyim" dedi.

Geçtiğimiz yıl eylül ayında yaşlı komşusunu darp ettiği görüntüler ortaya çıkan ve sonrası 43 gün cezaevinde yatan Sezai, o günleri de şu sözlerle anlattı:

"Ünlülüğe karşı bir insanım. Ülkemizde bu olaylar günde belki 100-200 kere oluyor ama büyümüyor. O günün yarısını hatırlamıyorum. Çok öfkeli de değildim. 

Birden bir şey koptu... Detaylara girmek istemiyorum açıkçası, hapis yattım bu olaydan dolayı. Hapishanede çok zorlanmadım. Belki saçma olacak ama iyi geldi. Tek başıma bir oda verdiler, bahçesi de vardı. Yurt odası gibiydi. Bütün gün kitap okudum. Bu duruma nasıl geldiğimi düşündüm. Kendimle baş başa kalmak iyi geldi. Muhasebe yaptım biraz."

"Yaşadıklarım bende sosyal fobi yaşatmadı. Gardiyanından müdürüne çok teşekkür ederim. Ön yargımı da kırdılar. İnsanlara çok yardım ediyorlar. Yemekler çok güzel. Çıkarken 'Bu domatesi nereden alıyorsunuz?' dedim."