3 Eylül Perşembe MasterClass'ı kim kazandı sorusu cevabını buldu! Masterclass'ı kazanan Emir Elidemir kimdir?

Bu akşam MasterChef 2020'de sezonun üçüncü MasterClass'ı ekranlara geldi. Danilo Şef, yarışmacılara ev yapımı makarnanın püf noktalarını ve Risotto yapımının inceliklerini anlattı! 16 yarışmacının kıran kırana verdiği mücadelenin sonunda ilk aşamayı geçen altı yarışmacı, ardından Risotto yapımında karşı karşıya geldi. Günün sonunda ise MasterClass'ı kazanan yarışmacı Emir oldu. Peki, MasterChef Emir kimdir, nerelidir? MasterChef Emir kaç yaşında, mesleği ne? İşte, Emir Elidemir dair merak edilenler!

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2020 00:16
Değiştirme Tarihi: 04.09.2020 00:16
3 Eylül Perşembe MasterClass'ı kim kazandı sorusu cevabını buldu! Masterclass'ı kazanan Emir Elidemir kimdir?

MasterChef 2020'nin üçüncü MasterClass'ı geride kaldı ve akşama damgasını vuran yarışmacılardan .. kimin olduğu yarışmacının sıkı takipçileri tarafından sorgulanmaya başladı! Peki, 3 Eylül Perşembe günü MasterClass'ı kazanan Emir Elidemir kimdir? MasterClass'ı kazanan Emir nereli ve kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Emir Elidemir ve bilinmeyenleri!

MasterClass'ta bu akşamın birincisi Emir Elidemir'in risotto tabağı:

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020 EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

31 Ağustos 1994’te dünyaya gözlerini açan Emir Elidemir, Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restarant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.