29 Nisan Çarşamba Survivor 2020 MasterChef Türkiye yarışmasını kim kazandı? Acun Ilıcalı neler dedi?

Survivor 2020 Ünlüler Gönüllüler, MasterChef Türkiye yarışması ile dün akşama damga vurdu. Mehmet Şef, Somer Şef ve Danilo Şef, Dominik'e bağlanarak görüntülü olarak yarışmacılara şeflik yaptı. Her iki takım da tüm hünerlerini ortaya koyarak şeflerden tam not almaya çalıştı. Survivor 2020'de MasterChef ödül oyununu kazanan takım hangisi oldu? Acun Ilıcalı neler söyledi? Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2020 10:03
Değiştirme Tarihi: 30.04.2020 10:08
29 Nisan Çarşamba Survivor 2020 MasterChef Türkiye yarışmasını kim kazandı? Acun Ilıcalı neler dedi?

"Survivor 2020 MasterChef yemek yarışmasını hangi takım kazandı" sorusu dün akşam son buldu. Yayınlanan yeni bölümde Ünlüler ve Gönüllüler takımı; Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın Dominik'e bağlanması üzerine yemek yapmaya başladı, şeflerin yönlendirmesi üzerine harikalar yaratan yarışmacılar, aynı zamanda çok keyifli bir yarışmayı geride bıraktı. Mücadele etmekten de vazgeçmeyen iki takım, ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çaba sarf etti ve ödül oyununu kazanan takım gecenin sonunda belli oldu. Acun Ilıcalı'nın yaptığı yorumlar neler oldu? Survivor'da MasterChef yemek yarışmasını ödülünü kim kazandı? İşte detaylar...

MASTERCHEF YEMEK YARIŞMASI OYUNUNU KİM KAZANDI?

Ekranların heyecan dolu yemek yarışması MasterChef Türkiye bu akşam Survivor'ın yeni bölümünde izleyicilere oldukça eğlenceli dakikalar yaşattı. Ünlüler ve Gönüllüler takımı bu akşam Survivor'da parkurda değil, mutfak tezgahında yemek yaparak ter döktü. Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna yarışmacılara zor anlar yaşattı ve ortaya eğlenceli anlar yansıdı.

Yarışma menüsünü açıklayan Acun Ilıcalı, ünlüler ve gönüllüler takımından mercimek çorbası, salata, mantı, hünkar beğendi ve muhallebi yapmasını istedi.

Mehmet Şef, Gönüllüler'i organize ederken, Somer Şef de Ünlüler Takımı'nı yönetti. Acun Ilıcalı, Ünlüller'in kaptanı Survivor Mert ile ilgili "Bu akşam döktürürse MasterChef'e davet ederiz" dedi.

Zorlu yemeklerin ardından Acun Ilıcalı ve Survivor ekibi tadım aşamasına geçti ve hangi takımın güzel yemek pişirdiğine karar verdi. Tadım aşamasının ardından verilen karara göre MasterChef yemek yarışmasını ödülünü her iki takım da kazanmış oldu. Acun Ilıcalı'nın liderliğindeki jüri, her iki takımı yemeklerini de eşit lezzet ve sunumda olduğuna karar verdi ve 2-2 beraberlik sağladı. Böylece her iki takım da yemekleri paylaşmış oldu...

 

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Mehmet Yalçınkaya 1974 yılında Bolu’nun Yenigüney köyünde dünyaya geldi. 1988 yılında aşçılığa amcasının yanında başlamıştır. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisi’nde eğitim alan Mehmet Yalçınkaya, bir çok yabancı ülkede Gastronomi ve Mutfak koordinatörü olarak çalıştı. Mehmet Yalçınkaya, MasterChef’te jüri üyeliği de yapmıştır.

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

Somer Sivrioglu, 25 Mayıs 1971'de İstanbul'da doğdu. Somer Sivrioğlu’nun annesi de kendisi gibi şef ve restoran işletmecisiydi. Somer Sivrioğlu, küçük yaşlarda Türk mutfağı ile ilgilenmeye başladı. Otelcilik sektöründe üst düzey yöneticilik yapmıştır. Özel lokantalar, restoranlar işleten Somer Sivrioğlu, kitap çıkarmıştır ve deneyimleriyle bir çok kişiye ilham olmuştur.

DANİLO ZANNA KİMDİR?

Danilo Zanna 1982 yılında İtalya’nın Toskana bölgesinde dünyaya geldi. Danilo Zanna’nın kendisi gibi ailesi de aşçıdır. İtalyan mutfağı hakkında tecrübesi olan Danilo Zanna, Türkiye’de yaşamaktadır. Kendine ait bir restoran işleten Danilo Zanna, daha önce yemek programları da yapmıştır. Ünlü şef tecrübesi ve birikimi ile geçtiğimiz sezon MasterChef Jüri üyeliği de yapmıştır.

SURVIVOR’DA HAFTANIN ELEME ADAYLARI VE 11. HAFTA SMS SIRALAMASI

Survivor’da dün akşam kritik bir eleme konseyi yapıldı. Ondan önce Survivor 2020’de Ünlülerin ilk eleme adayı Yunus Emre, Gönüllülerin ise Gizem olmuştu. Takımlar için yapılan halk oylaması sonucunda SMS sıralamasında ilk iki sırada yer alan yarışmacılar açıklandı. Ünlülerde bu isimler Aycan ve Mert, Gönüllülerde Cemal Can ve Barış oldu.

Ünlülerden takımından Aycan, Ersin’i ve Mert Sercan’ı aday olarak gösterdi.

Gönüllüler takımından Cemal Can, Yasin'i  ve Barış ise Ardahan'ı aday olarak gösterdi.

SURVIVOR’DA KİM ELENDİ?

Survivor 2020’de SMS sıralamasına göre en çok oyu alanlar ikişer aday daha açıkladı. Böylece Survivor’da haftanın eleme adayları; Yunus Emre, Gizem, Ersin, Sercan, Yasin ve Ardahan oldu. Bu isimler arasında en az SMS alan Gizem adaya veda etti.

Ünlüler 11. hafta SMS sıralaması

1. Aycan

2. Mert

3. Elif

4. Sercan

5. Yunus Emre

6. Ersin

7. Aşkım

Ünlüler 11. hafta SMS sıralaması

1. Barış

2. Cemal Can

3. Nisa

4. Evrim

5. Yasin

6. Berkan

7. Ardahan

8. Gizem