24 yaşındaki fenomen Amber Luke gözüne dövme yaptırdıktan sonra geçici körlük yaşadı

Instagram'da Blue Eyes White Dragon ismiyle bilinen ve 140 bine yakın takipçisi bulunan 24 yaşındaki Amber Luke'un tutkusu az kalsın hayatının hatasına mâl oluyordu.

Yayınlanma Tarihi: 06.11.2019 10:43
Değiştirme Tarihi: 06.11.2019 10:43
24 yaşındaki fenomen Amber Luke gözüne dövme yaptırdıktan sonra geçici körlük yaşadı

Avustralya bu olayı konuşuyor. 24 yaşındaki genç kız göz akına dövme yaptırdıktan sonra 3 hafta boyunca görme yetisini kaybetti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Vücudunun her yeri dövmelerle kaplı olan Luke, göz akının mavi olması için yaptırdığı 40 dakikalık işlemden sonra göremediğini fark etti. Luke, "Göze yapılan işlem doğru yapılmadığı için körlük yaşadım. Üç hafta boyunca göremedim. Gerçekten çok korkunçtu." ifadesini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Artık göze dövme gibi işlemlerden uzak duracağını belirten Luke, 25. doğum gününe kadar baştan ayak ucuna kadar her yerine dövme yaptırmayı planladığını söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Luke'un vücudundaki 200 kadar dövmenin yanı sıra çatal dil ve "elf" kulağına sahip olmak için 37 bin Avustralya doları (yaklaşık 150 bin TL) harcadığı belirtildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

24 yaşındaki Avustralyalı fenomen Amber Luke gözüne dövme yaptırdıktan sonra geçici körlük yaşadı

Haber ile ilgili metin girin!.

GÖZE DÖVME YAPILIR MI? GÖZE DÖVME NASIL YAPILIR?

Genç fenomen Amber Luke'un yaşadığı şok olayın ardından kullanıcıların bir çoğu internette göze dövme nasıl yapılır? sorusunun cevabını aratmaya başladı. Peki göze dövme yapılır mı? 

Göze dövme yapma, Korneal dövme tabiriyle biliniyor. Türkiye'de ilk kez dövme ile yapay göz bebeğinin yapıldığı Baran Gün, bu sorun muzdarip insanlara umut ışığı olurken bu operasyonun başarısı sonrası çok sayıda kişi göze dövme yaptırmanın yollarını arattı. Peki korneal dövme nedir? Korneal dövme nasıl yapılır? Göze dövme yapılır mı? 

Dünya genelinde çok sayıda insan zevk uğruna da olsa göze dövme yaptırıyor ve bunun sayısı günden güne artıyor.