2 gün önce hayatını kaybeden Halil Kumova'nın koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı

Usta oyuncu Halil Kumova, Malatya Yeşilyurt'ta devam eden Zalo filminin setinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmış, burada duran kalbi çalıştırılan ancak kalbi yeniden duran Kumova, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti. Oyuncunun ölümüne, koronavirüsün neden olabileceği iddia edilmişti. Halil Kumova'nın ölümü sonrası yapılan Covid-19 testinin sonucu pozitif çıktı. Kumova'nın test sonucunun pozitif çıkması üzerine set çalışanlarına da PCR testi yapıldı ve 4 kişinin daha testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Kumova'nın rol arkadaşlarından Sermiyan Midyat, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada test sonucunun negatif çıktığını duyurmuştu. 

Yayınlanma Tarihi: 12.09.2020 14:27
Değiştirme Tarihi: 12.09.2020 14:27
2 gün önce hayatını kaybeden Halil Kumova'nın koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde çekimi devam eden Zalo filminin oyuncularından Halil Kumova, önceki gün sette aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı.

Ağır zatürreye bağlı solunum yetmezliği ile hayatını kaybeden filmin oyuncularından 64 yaşındaki usta oyuncu Halil Kumova’nın yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Malatya'dan İstanbul'a defnedilmek için gönderilen Kumova'nın test sonucunun pozitif çıkması üzerine set çalışanlarına ve oyuncularına da Malatya'da koronavirüs testi yapıldı. Test sonuçlarına göre 4 kişiye daha koronavirüs bulaştığı öğrenildi. 

Filmin başrol oyuncularından olan Sermiyan Midyat sosyal medya hesabından test sonucunun negatif çıktığını açıklamıştı.