Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
16’lık lise öğrencisi ‘bar’da çıkıyor!

16’lık lise öğrencisi ‘bar’da çıkıyor!

Aleyna Tilki, Ekim ayı boyunca İstanbul başta olmak üzere birçok gece kulübünde sahneye çıkacak. Oysa 18 yaş altındakilerin içkili mekanlarda çalışması yasak. Tilki ise 16 yaşında yani reşit değil

10.10.2016 03:49

Aleyna Tilki, Ekim ayı boyunca İstanbul başta olmak üzere birçok gece kulübünde sahneye çıkacak. Oysa 18 yaş altındakilerin içkili mekanlarda çalışması yasak. Tilki ise 16 yaşında yani reşit değil

Son günlerde 'Cevapsız Çınlama' isimli şarkısı ile dikkatleri üzerine çeken 16 yaşındaki Aleyna Tilki, tartışma konusu oldu... DMC Müzik yöneticileri, daha lise öğrencisi 16 yaşındaki küçük bir kızı kanun ve prosedürleri bildikleri halde, gece kulüplerinde sahneye çıkarıyor. 2000 doğumlu Aleyna Tilki, şarkılarından çok yaşıyla tartışılıyor... DMC yöneticisi Avukat Samsun Demir, henüz reşit bile olmayan 16 yaşındaki Aleyna Tilki'yle gece kulüplerinde sahneye çıkması için sözleşme imzaladı. Reşit olmadığı halde işi gereği içkili yerlerde bulunan Tilki, Ekim ayı boyunca İstanbul başta olmak üzere pek çok gece kulübünde sahneye çıkacak.

YAŞINDAN BÜYÜK GÖSTERİYOROkula gitmesi gerekirken sahnelerde olan Aleyna Tilki, kendisini yaşından büyük gösteren kıyafetleri, saçı ve makyajıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Konu üzerine GÜNAYDIN'a konuşan Avukat Yıltay Günay, 16 yaşındaki genç bir kızın içkili ortamlarda sahneye çıkmasının yasal olarak suç olduğunu belirtti. Günay, Anayasa'nın Umumi Hıfzısıhha Kanunu Çalıştırma Yaşı/ 173'üncü maddesine göre, "Mahalli belediyelerce bar, kabare, dans salonları, kahve, gazino ve hamamlarda 18 yaşın altındaki çocukların çalışması yasaktır" dedi.

'ŞİKAYETLER ÜZERİNE CEZA KESİLEBİLİR'Avukat Yıltan Günay, 18 yaş altı çocukların eğlence yerlerinde çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: "18 yaş altı çocuk işçilerin bu tür yerlerde çalıştırılmalarının zihinsel, ahlaki ve psikososyal gelişimleri açısından zararlı olacağı kanısındayım. Ayrıca bu tür mekanlarda çalıştırılan çocukların alkol vb. zararlı madde tüketimine yatkınlaşabilecekleri de unutulmamalıdır. Çocukların gece çalışmaları yasaklanmıştır. Çocuk işçilerin gece kulüplerinde çalıştırılmalarının, çocuğun eğitim hayatına da kötü etkisi vardır. Şikayet edilirse çocuğun çalıştırıldığı mekanlara sosyal güvenlik kurumunca ceza kesilmesi söz konusu olabilir."

Yorumlar | 0
üye profil