16 yaşında tacize uğrayan Aydilge yaşadıklarını ilk kez anlattı

Şarkıcı Aydilge, 16 yaşındayken yaşadığı taciz olayını ilk kez anlattı. Flört ettiği kişinin kendisin öpmek istediğini ve bu isteği geri çevirdiğini söyleyen Aydilge, bu nedenle flörtünün kendisine 'kelebek' olarak tabir edilen bıçağı göstererek darp ettiğini anlattı.

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2021 15:46
Değiştirme Tarihi: 27.02.2021 15:46
16 yaşında tacize uğrayan Aydilge yaşadıklarını ilk kez anlattı

Şarkıcı Aydilge, Hürriyet'ten Hakan Gence'ye konuştu. 41 yaşındaki Aydilge, bu röportajda 16 yaşındayken maruz kaldığı taciz olayını ilk kez anlattı. 

"Sen hiç şiddete maruz kaldın mı?" sorusu üzerine yıllar önce yaşadığı kötü olaydan bahseden Aydilge, şunları anlattı: "Evet. Daha önce anlatmadım ama belki okuyan genç kızlara bir faydası olur diye anlatmak istiyorum. 16 yaşımdayken ailemle yazlığa gitmiştik. O sıralarda beni çok beğendiğini söyleyen bir çocukla sohbet etmeye başladım. İlk defa biriyle flört ettiğim için aşırı heyecanlanmıştım. Çocuk 18 yaşındaydı, akıllı, tatlı görünüyordu. Fakat bir gece sahilde otururken öpüşmek istedi, etrafta da kimse yoktu. Ben istemedim. İstemediğimi söyleyince bir daha zorladı."

Haber ile ilgili metin girin!.

"SIRTIMA VURUP SAÇIMDAN ÇEKTİ""

Ayağa kalkmak istedim. Bileğimi tutup "Sana kelebek göstereceğim" dedi. O kadar safım ki gerçekten kelebek gösterecek sandım. Geri oturdum. Cebinden kelebek denen o bıçaklardan çıkarıp salladı "İşte bu benim kelebeğim" diye. Yaşadığım korkuyu anlatamam. Kolumu öyle sıkı tutuyordu ki çırpınarak kaçmaya çalıştım. Sırtıma vurdu. Kopartacak gibi saçımı çekti. Sonra iki kişi yaklaşmaya başladı, onları görünce kolumu bıraktı. Koşarak kaçtım."

Haber ile ilgili metin girin!.

"KORKTUĞUM İÇİN KİMSEYE ANLATAMADIM"

"İşin kötüsü o kadar korktum ki kimseye bir şey söyleyemedim. Annemler açık görüşlü olsa da kendi kendimi suçlayıp çocuğu şikayet edemedim. Tecavüze uğrayanların yanında, yaşadığım çok hafif. Çok şanslıyım ama olmayabilirdim de..."

"İLK ÖPÜŞTÜĞÜMDE KUSACAK GİBİ OLDUM"

"Bu durumun kendisini özel hayatında çok etkilediğini söyleyen şarkıcı, "Yıllarca erkek arkadaş edinmekten kaçındım. Hatta ilk öpüştüğümde kusacak gibi oldum. Kendimi iyileştirmem zaman aldı. Burada o çocuk kadar, o çocuğun bunu kendisine hak görmesini sağlayan sistemin de suçu var. Benim susmama neden olan da bu korkuydu. O yüzden kadınların susmaması, bedenlerine sahip çıkmaları, şiddeti hak etmediklerine ve eksik olmadıklarına inanmaları çok önemli" ifadelerini kullandı.