15 dakikada göğüs ve burun estetiği

15 dakikada göğüs ve burun estetiği

Öğlen yemeği arasında ameliyatsız yöntemlerle hem burnunuzdaki estetik sorunlardan kurtulabilir hem de göğüs büyütme estetiği yaptırabilirsiniz. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e ameliyatsız tekniklerle tek seansta yapılabilecek estetik operasyonları sorduk.

Ameliyatsız yöntemlerle tek seansta kombine bir şekilde birden fazla operasyon yapılabilmektedir. Dolgu enjeksiyonu, botoks ya da lazerli ameliyatsız teknikler kısa süren ve cerrahi olmayan teknikler olduğu için bir arada birkaç operasyonu yapmak mümkün. Ayrıca ameliyatsız estetik tekniklerinde iyileşme süreci de çok kısa sürdüğü için hasta açısından da herhangi bir sıkıntıya neden olmaz.

 

AMELİYATSIZ YÖNTEMLERLE BİR ARADA YAPILABİLECEK ESTETİK OPERASYONLAR:

 

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ
Ameliyatsız burun estetiği ile burun küçültme hariç burundaki şekil bozukluklarının neredeyse tümünü tedavi edebiliyoruz. Yalnızca burun küçültme ve revizyon rinoplastide cerrahi tekniklerin kullanılması gerekebilir. Burun kemeri, burun eğriliği, burun deliği asimetrisi ve burun ucu düşüklüğü gibi estetik sorunlar hyalüronik asit dolgu malzemesi, yağ enjeksiyonu ya da botoks enjeksiyonu ile giderilebilmektedir. Geçici prosedürler olan bu tekniklerin etki etme süresi kısıtlıdır. Bu nedenle yılda bir ya da iki kez tekrarlanması gerekir. Burun şekil bozukluklarında kalıcı düzeltme gereken hastaların cerrahi tekniklerden faydalanması tavsiye edilir.

 

AMELİYATSIZ GÖĞÜS BÜYÜTME ESTETİĞİ
Burundaki şekil bozuklukları ile birlikte yine dolgu enjeksiyonu tekniği ile göğüs büyütme estetiği de aynı seansta yapılabilir. Dekolte estetiği olarak da bilinen bu operasyonla kişinin var olan meme dokusuna bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterecek bir oranda göğüs dolgunlaştırma yapılabilir. Dolgu enjeksiyonlarının avantajı sonuçlarının operasyonun hemen ardından görünür olmasıdır. Hastamız operasyonun hemen ardından dolgun göğüsleriyle normal yaşantısına devam edebilir. Bu operasyonda da aynı şekilde hyalüronik asit ya da yağ enjeksiyonu tekniğinden faydalanılır. Çeşitli sebeplerden meme implantı ile kalıcı göğüs büyütme estetiği yaptırmayı düşünmeyen hastalarımız için daha uygun bir tekniktir.

Dolgu ve botoks enjeksiyonu tekniğiyle burun ve meme estetiğinin yanı sıra kişinin tercihine göre yüz gençleştirme ve dudak dolgunlaştırma estetiği de yapılabilmektedir. Ameliyatsız estetik operasyonlar özellikle ameliyat korkusu olan, yoğun iş hayatı nedeniyle ameliyata vakit ayıramayan ya da yaklaşan özel bir gün nedeniyle acelesi olan hastalarımız için oldukça cazip bir seçenektir. Bu tekniklerle isterlerse aynı akşam hayal ettikleri görünümle sosyal aktivitelere katılabilirler.

 

 

arpanetmedya.com 'a Katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 31/08/2016 15:39:41

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin