14 Ağustos Cuma günü MasterChef'te kim kazandı? Uğur mu Ebru mu? İşte MasterChef Türkiye'nin 13. yarışmacısı

MasterChef 2020'ninilk final turunun ardından başlayan ikinci final turu tüm hızıyla devam ediyor! Yarışmacı adaylarının en başarılı tabağı hazırlayarak şeflerin beğenisine sunmasının ardından MasterChef yeni bölümde ana kadroya girmeye hak kazanan 13. ismin kim olacağı merak ediliyordu! TV8 ekranlarının en sevilen yarışmalarından biri olan MasterChef 2020'de bu akşam kim birinci oldu? MasterChef 2020'de ana kadroya girecek 13. yarışmacı kim oldu? Kazanan kim oldu? Uğur mu Ebru mu? 14 Ağustos MasterChef 2020'nin kazananı...

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2020 00:18
Değiştirme Tarihi: 15.08.2020 00:18
14 Ağustos Cuma günü MasterChef'te kim kazandı? Uğur mu Ebru mu? İşte MasterChef Türkiye'nin 13. yarışmacısı

TV8'in fenomen yarışmalarından MasterChef 2020'de bu akşam 13. yarışmacı belli olacak! Herkesin merakla beklediği MasterChef 2020'nin 16 yarışmacısının kim olacağı her geçen gün daha da netleşiyor ve yarışmacı adayları o kadroda yer alabilmek için kıran kırana mücadele ediyor! Bu akşam 20.00'de ekrana gelen MasterChef 2020'de en başarılı tabağı hazırlayarak adı yazılı önlüğü alan kişinin kim olduğu ve kimin ana kadroya girdiği yeni bölüm ile birlikte belli oldu! MasterChef'te kim kazandı? Ebru mu Uğur mu? Detaylar haberimizde...

Haber ile ilgili metin girin!.

14 AĞUSTOS CUMA  MASTERCHEF 2020'DE FİNAL TURUNU GEÇEN 13.  YARIŞMACI KİM OLACAK? 

MasterChef Türkiye'nin yeni bölümünde yarışmacılar, ilk turda bir Fransız mutfağı klasiği yapmak için uğraştı. İkingi gruptaki kalan 9 isim, MasterChef 2020'nin 13. yarışmacısı olmak için Kişloren (Quiche Lorraine) yapmak için uğraştılar. Fakat şeflerin tadımı ve kontrolleri sonrasında beş yarışmacının tabağını başarılı buldular. Verilen 40 dakikalık sürenin sonunda en başarılı tabakları hazırlayanlar; Uğur, Ebru, Gülşah, Arem ve Celal oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

İlk turu geçen bu beş yarışmacı, sonraki oyunda ana aktörün "Fındık" olduğu yaratıcı bir yemek yapmak için çalıştı. Bu oyunda verilen süre 40 dakika idi. Oyun sırasında Celal, tadım kaşığını iki kez kullanınca hazırladığı sosu kullanmadan bir yemek ile şeflerin karşısına çıktı. Sürenin sonunda şefler tek tek hazırlanan yemeklerin tadına baktı. Yarışmacıların sunumları sonrasında şefler, son ikiye kalan yarışmacıları Uğur ile Ebru olduğunu açıkladılar. Bu iki arasından MasterChef Türkiye 2020'de ana kadroya alınan 13. yarışmacı Uğur Yılmaz Deniz oldu.

MASTERCHEF UĞUR YILMAZ DENİZ KİMDİR?

Uğur Yılmaz Deniz, 26 yaşında ve aşçı. MasterChef Türkiye’de Antalya’dan katılıyor. Yarışmaya başvurmadan önce Katar Doha’da çalışma fırsatı bulduğunu söyleyen Uğur Yılmaz Deniz, ilk turda şeflerine özel tarifi olan bonfile sarma yaptı. Lezzet konusunda başarılı olan ancak sunum tabağının geliştirmesi gerektiği söylenen yarışmacı evet oylarını alarak üst tura yükseldi.

13 AĞUSTOS PERŞEMBE MASTERCHEF 2020'DE FİNAL TURUNU GEÇEN 12. YARIŞMACI KİM OLACAK? MASTERCHEF 2020'NİN 2. FİNAL TURUNDA KADROYA GİREN 4. İSİM...

Dün akşam ekrana gelen 24. yeni bölümde en başarılı tabağı hazırlayarak ana kadroya geçmeye hak kazanan yarışmacı Eray oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF ERAY KİMDİR?

Eray Aksungur, MasterChef 2020 yarışmacıları arasında yer alıyor. 23 yaşındaki yarışmacı, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçışılık Bölümü'nü bitirmiş. Aksungur, İstanbul ve Bodrum'da çeşitli otellerde aşçılık yapmış, son olarak Bolu'daki bir otelde çalışmaya başladı.

Final turunun ilk yarışında son ikiye kalan Aksungur, Show TV'de yayınlanan ve Danilo Zanna'nın da jüri olduğu Lezzet Akademisi yarışmasına da katılmış.

 

12  AĞUSTOS ÇARŞAMBA MASTERCHEF 2020'DE FİNAL TURUNU GEÇEN 11. YARIŞMACI KİM OLDU? MASTERCHEF 2020'NİN 2. FİNAL TURUNDA KADROYA GİREN 3. İSİM...

MasterChef 2020'nin 23. yeni bölümünde heyecan yine doruğa çıktı. Önce ilk 6'ya kalan yarışmacılar, yarışmanın seçim turunda şeker ve unun ön planda olduğu bir tatlıyla şeflerin karşına çıktı ve ardından en başarılı tabağı hazırlayarak MasterChef'in ana kadrosuna seçilen 11. yarışmacı MasterChef Berk oldu.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

12  AĞUSTOS ÇARŞAMBA MASTERCHEF 2020'DE FİNAL TURUNU GEÇEN 11. YARIŞMACI BERK İLTER KİMDİR? KAÇ YAŞINDADIR?

Berk İlter, 20 yaşında. Aşçı. Yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. 13 yaşından beri mutfaklarda olan ve yurt dışında eğitim alan Berk İlter, aslen Tokatlı. Berk İlter, MasterChef Türkiye’nin ilk turunda General Tso Chicken yemeği ile jüri karşısına çıktı. Başarılı bir tabak çıkaran Berk İlter, üç evet oyu alarak üst tura çıkmayı başarmıştı.

 

MASTERCHEF 2020'DE ANA KADROYA GİREN 10. YARIŞMACI KİM OLDU? MASTERCHEF 2020'NİN 2. FİNAL TURUNDA KADROYA GİREN 2. İSİM...

MasterChef 2020'nin ana kadrosuna girecek 10. yarışmacı belli oldu. Final turunun ikinci grubunda kalan 13 kişi dün akşam müthiş bir mücadele verdi.

Bir Anadolu klasiği olan bu çorbayı en iyi hazırlayan altı yarışmacı ise Gülşah, Eray, Uğur, Kayhan, Walison, Tanya oldu.

İkinci oyunda ise yarışmacılara verilen ana ürün Jumbo karidesti. Yarışmacılar, bu ürün ile 30 dakika içinde yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştılar.

Sürenin bitimi sonrasında yarışmacılar, tek tek yemeklerini şeflere neler yaptıklarını anlatıp tadım için sundular.

Şefler, tadım sonunda oybirliği ile verdikleri kararı açıkladı. Yaratıcılık oyununda en zayıf tabağın Gülşah'a ait olduğu açıklanırken sonrasında sıralama Kayhan, Uğur, Walison  şeklinde devam etti.

Son ikiye kalan isimler Eray ile Tanya oldu. Bu iki kişi arasında en iyi tabağı hazırlayan Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna seçilen 10. yarışmacı oldu.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR?

Tanya Kilitkayalı, 26 yaşında, öğretim görevlisi. Yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden katılıyor. Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden mezun. Tanya Kilitkayalı, çocukluğundan beri annesiyle beraber Kilitkaya Köyü’nde bir aile işletmesi olan Garavolli Cafe ve Bar mutfağında yöresel tatları hazırlıyor.

 

MASTERCHEF 2020'NİN 2. FİNAL TURUNDA GÜNÜN BİRİNCİSİ OLAN İLK İSİM KİM OLDU? ANA KADRODA YER ALAN 9. YARIŞMACI...

Verilen malzeme ile harikalar yaratan ve yaratıcılık oyununda yarışmaya hak kazanan isimler; Barbaros, Ebru, Eray, Arem, Tanya ve Çağla oldu; MasterChef Türkiye'nin ikinci oyununda soya sosu ana malzemesi olan yaratıcı bir yemek yaptılar.

Bu yemek için 40 dakika süre verilmişti. Sürenin sonunda finale kalan Barbaros ile Eray oldu. Jüri, bu iki isim arasında günün kazananı ve MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 9. yarışmacısını Barbaros Yoloğlu olarak belirledi ve Barbaros 2. final turunun ilk gününde MasterChef 2020'nin kadrosuna giren 9. yarışmacı oldu.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF 2020 BARBAROS YOLOĞLU KİMDİR? NERELİDİR?

26 yaşındaki Barbaros Yoloğlu Bodrum Bitez'de bir restoranda aşçılık yapıyor. Yarışmaya Bodrum'dan katılan Barbaros Yoloğlu, özellikle de mutfakta et ürünlerinde iyi olduğunu vurgularken; her konuda iyi olduğunun da ayrıca altını çizdi. Kendisine güvendiğini ve mutfakta başarılı olduğunu ifade eden yarışmacı, final turuna çıkarak bunu kanıtladı.

 

MASTERCHEF TÜRKİYE 2020'NİN İLK FİNAL TURUNUN ARDINDAN ANA KADRODAKİ SEKİZ YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan final turunda her akşam bir isim MasterChef ana kadrosuna girmeye hak kazandı ve günün birincisi önlüğünü alarak üst kata çıkmayı başardı. İlk final turunda bu şekilde seçilen yarışmacılar; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Esra Tokelli ve Furkan Yalçın oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF 2020'DEN KİMLER ELENDİ?

MasterChef Türkiye’nin 20. bölümde sekiz yarışmacı önlüğü alabilmek ve ana kadroya girebilmek için kıyasıya rekabet etti. İki oyunda MasterChef 7. ve 8. yarışmacıları seçildi. Yarışmaya veda eden altı isim; Emel Günoğlu, Didem Devay, Rezzan Atan, Selin Aydın, Berker Başmanav, Sefa Okyay Kılıç oldu.

 

MASTERCHEF 2020 FİNAL TURUNDA ELEME SİSTEMİ NASIL BELİRLENDİ?

MasterChef 2020'de final turuna kalan 28 kişi, 14 kişilik iki gruba ayrıldı ve bu iki grup içinden bu hafta sonuna kadar sekiz kişi MasterChef ana kadrosu içine girecek şekilde yarışmaya başladı.

MasterChef Türkiye final turunda her gün iki farklı yemek yapılacak. İlk aşamada klasik bir yemek yapılacak ve o yemeği yapan en iyi altı kişi seçilecek; ardından bu altı kişi arasında da mini bir final yapılacak ve günün kazananı belli olacak.

Günün kazananı, MasterChef 2020 ana kadrosuna dahil olan kişi olacak. Bu yarışmacı, kazanan önlüğü alarak hem ana kadroyu garantilerken hem de yukarıdan diğer rakiplerini izleyebilecek.