10 ipucu ile doğru gelinliği seçin

10 ipucu ile doğru gelinliği seçin

Hayatınızın en özel gecesinde göz kamaştırıcı olmak için doğru gelinliği seçme rehberimize göz atın.

Düğün hazırlıklarının belki de en can alıcı bölümü gelinlik seçimidir. Gecenin yıldızı olmak için en doğru gelinliği seçmek her zaman kolay olmayabilir. Düğün organizasyon stresiyle birleşen gelinlik seçiminde eğer aceleci davranılırsa hata yapmak kaçınılmaz olabilir. Bu nedenle gelinlik seçimi için sakin ve sabırlı bir süreç izlemek yapılması gereken en doğru şeydir.

10 ADIMDA DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ:
1. Gelinlik seçimi için erken saatler için randevu alın. Böylece hem ortalık daha sakin olur hem de çalışanlar sizinle daha fazla ilgilenebilir. Ayrıca daha çok model görme şansı yakalayarak daha rahat karar verebilirsiniz.

2. Gelinlik seçmeye gitmeden önce internetten ön araştırma yapmak oldukça işinize yarayabilir. Böylece vücut tipinize uygun modelleri netleştirebilir hem de sezonun trendlerinden haberdar olup mağazada daha kolay karar verebilirsiniz.

3. Vücut tipinize uygun gelinlik seçmek size avantaj kazandırır ve sizi daha estetik gösterir. Armut tipi bir vücuda sahipseniz alt kısmı kabarık modeller seçmeli, üst bedeni ise daha geniş göstermeye yarayan drapeli modelleri tercih etmelisiniz.

4. Elma tipi vücut şekline sahipseniz göğüslerinizin güzelliğini gözler önüne serecek olan derin dekolteli modeller ve V yaka gelinlikler tam size göre. Aynı zamanda belinizin en ince noktasında yapılan bir kemer veya zincir detayı ile olduğunuzdan daha fit ve formda görünebilirsiniz.

5. Gelinlik seçmek için mağazaya gitmeden önce müstakbel eşinizle bütçe konusunda bir karara varmalı ve gelinlik seçiminizi bu bütçe doğrultusunda yapmalısınız.

6. Zevkine ve gözüne güvendiğiniz birkaç kişiyi gelinlik seçmeye davet etmeniz yerinde olur. Böylece doğru karar verme şansınızı da artırmış olursunuz. Yalnız çok kalabalık bir grupla gelinlik seçmeye gitmeyin. Böylece kafa karışıklığının ve boşa harcanan zamanın önüne geçmiş olursunuz.

7. Gelinlik seçmeye giderken rahat giyinmeniz size avantaj sağlar. Sık sık üstünüzü değiştireceğiniz için spor ayakkabı ve rahat elbiseler tercih etmek işinize yarar. Yanınızda götüreceğiniz bir çift topuklu ayakkabı ise gelinlik denerken doğru karar vermeniz için size yardımcı olur.

8. Gelinlik seçmeye giderken straplez ve ten rengi sütyen tercih etmek doğru karar vermenizi kolaylaştırır ve görsel olarak güzel görünmenizi sağlar.

9. Gelinliğinize karar verdikten sonra bir sonraki prova için düğün gecesi giyeceğiniz ayakkabıyı da yanınızda götürmelisiniz. Böylece etek boyunu doğru bir şekilde ayarlatabilirsiniz.

10. Gelinliğinizi düğüne en az 5-6 ay öncesinden bakmaya başlamanız hem sağlıklı karar vermenize yardımcı olur hem de gerekli tadilatları yapmanıza yetecek süreye sahip olmanızı sağlar.

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 28/08/2016 11:45:40

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin