10 Adımda Kusursuz Güzellik

İşte güzelliğinizi ön plana çıkaracak 10 maddeli mucize listesi...

Yayınlanma Tarihi: 31.08.2013 13:23
Değiştirme Tarihi: 31.08.2013 13:21
10 Adımda Kusursuz Güzellik

Güzellik için sadece cilt bakımı yetmez! Güzel bir kadın baştan aşağı bakımlı olur, hem de uzun zaman harcamadan!

Sivilcelere dur deyin

Yüzünüzde kızarıklık ve inatçı sivilceler mi var? Size önerimiz yatmadan önce kızarıklıkların üzerini anti bakteriyel sülfür içerikli kil maskesiyle kaplayın. Sabah kalkınca yıkayın. Günde bir kez uygulanan bu maske sivilcelerle savaşta sizi kazanan taraf yapacaktır.

Soğuk şok

Sivilcelerin üzerine buz uygulamanın şişkinliği ve kızarıklığı yatıştırdığınızı biliyor musunuz? Buzun soğukluğu damarları daraltarak kan akışını baskı altına alır ve yüzünüz eski haline döner.

Aspirinle yok et

Alerjiniz olmadığına eminseniz, bir Aspirini'i ezip biraz suyla karıştırarak macun kıvamına getirin ve sivilcelerin üzerine sürün.

Salatalıkla mucize

Salatalıkta A, B ve C vitaminleri, fosfor, potasyum, demir, magnezyum ve selenyum vardır. Cilt sağlığınız için her gün bir tane salatalık yemelisiniz. Hatta kabuğunu biraz kalın soyup yüzünüze sürdüğünüzde ani bir canlılık ve yumuşaklık hissedeceksiniz!

Pudra değil, tampon

Gün boyunca parlamayı engellemek için pudra sürmek yerine, emici kağıtlarla cildinizi tamponlayarak silin.

Hızlı olun

Duştan çıkar çıkmaz nemlendirici kremi vücudunuza mümkün olduğunca hızlı sürmelisiniz. Çünkü cildinizdeki nem üç dakikada buharlaşacaktır.

Ayaklarınızı da şımartın

Duşa her girişte ayaklarınızı peeling ürünüyle ovarsanız cildi sertleşmez. Sonra çıkar çıkmaz iyice kurulayıp bol miktarda krem sürün ve çoraplarınızı giyip ayaklarınızı yumuşamaya bırakın.

Dirseklerde yumuşaklık

Yumuşak dirsekler için bitkisel yağlardan bol miktarda sürün. Sonra kullanmadığınız çorapların parmak kısımlarını kesin ve kollarınıza geçirin. Uyandığınızda yumuşacık olacaklar!

Etiketler: güzellik - kadın - cilt - bakım - yüz