'Zenginler tavuk döner yiyor mu?' sorusuna Faruk Sabancı'dan güldüren cevap

'Zenginler tavuk döner yiyor mu?' sorusuna Faruk Sabancı'dan güldüren cevap
Yayınlanma Tarihi: 19.11.2019 16:43 | Değiştirme Tarihi: 19.11.2019 16:43

Faruk Sabancı, Ekşi Sözlük'te kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Faruk Sabancı; iş hayatı ve özel hayatına ilişkin birçok konuda dikkat çeken cevaplar verdi. 

Mehmet Sabancı ve Zeynep Sabancı çiftinin oğlu Faruk Sabancı Ekşi Sözlük yazarlarının sorularını yanıtladı. 

Gündüzleri kurumsal bir hayat sürdüren Faruk Sabancı, öte yandan adını elektronik dans müziği ile duyurdu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bayrağımızı yeni topraklarda dalgalandırmak istediğini belirtne Faruk Sabancı, kendi müziğiyle Türk müziğini harmanlayarak yabancılara sevdimeye çalışacağını belirtti. 

SABANCI SOYADI BAŞARISINDA ETKİLİ Mİ?

Ekşi Sözlük yazarlarından İncilizum'un 'Soyadının başarındaki etkisi nedir?' sorusunu yanıtlayan Faruk Sabancı, dikkat çeken ifadeler kullandı. Türkiye'de bu etkinin yüzde 50 olumlu yüzde 50 olumsuz olduğunu söyleyen Faruk Sabancı, yurtdışında çok tanınmadığını, çünkü yurtdışında soyadının az bilindiği coğrafyalarda dinlendiğini belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.

"BAHŞİŞ VERİRKEN DENGELİ VE NORMAL OLMAYA ÇALIŞIYORUM"

Faruk Sabancı, Ekşi Sözlük yazarlarından Agitoxin'in, "Eve yemek siparişi verdiğinizde soyadınızdan dolayı dolgun bahşiş bekleyen kurye oluyor mu?" sorusuna, "Mutlaka oluyordur. :) Bu noktada tabii ki dengeli olmaya çalışıyorum. Ne saçmalama ne de kimseyi mutsuz etme yolunda bir adım atıyorum. Dengeli ve normal olmaya çalışıyorum" dedi.

Halen EnerjiSa'da çalıştığını söyleyen Faruk Sabancı, burada her geçen gün çok fazla şey öğrendiğini, çok yetenekli insanlarla çalışma ve tanışma fırsatı bulduğunu belirtti. 

"KONSERE ÇIKACAĞIM GÜN GÜVENLİK GÖREVLİLERİ BENİ TANIMADI"

Faruk Sabancı, en unutamadığı konser anılarından birine şöyle yanıt verdi: Birçok enteresan olay yaşadım ama en garip olayı İstanbul'da yaşadım. Maslak Arena'da bir etkinlikte Steve Aoki'den sonra sahne almam gerekiyordu. Steve Aoki sahneden inecek ve bana bırakacaktı. Sahneden indi fakat ben çıkamadım çünkü güvenlik görevlisi arkadaşlar beni tanımamışlar ve beni sahneye sokmadılar. Ben baya kendi sahneme alınmadım. Senin burada ne işin var dediler bana. bu da çok enteresan hoş bir anı oldu. 

ZENGİNLER TAVUK DÖNER YİYOR MU? SORUSUNA ESPRİLİ YANIT

Ekşi Sözlük yazarlarından KumyalıSarsılmaz'ın, 'Zenginler tavuk döner yiyor mu? sorusuna esprili bir yanıt veren Faruk Sabancı, "Altın kaplama olunca... Tabii ki tavuk döner yiyorum. :)" dedi.

FARUK SABANCI KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? FARUK SABANCI KİMİN OĞLU?

Faruk Sabancı 18 Haziran 1992 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Sakıp Sabancı'nın yeğeni Mehmet Sabancı'nın oğlu olan Faruk Sabancı, "Wake Up / Awaken (Remixed)" isimli albümün sahibidir. House ve Dans/Elektronik müzik türleri ile ilgilenen Faruk Sabancı, Uluslararası arenada boy gösteren önemli elektronik müzik DJ’i ve prodüktörleri arasında yer almaktadır.

Henüz 16 yaşındayken ilk büyük anlaşmasını imzalayan Faruk Sabancı, sonraki dönemde istikrarlı bir şekilde dünya standartlarında prodüksiyonlar yaptı ve yayınladı. Bu çalışmaları sayesinde David Guetta, Martin Garrix, Calvin Harris, Tiësto ve daha bir çok ‘trendsetter’ sanatçının beğenisini kazandı. Faruk Sabancı daima gelişerek ve yeni tarzlar deneyimleyerek elektronik müziğin zirvesindeki iki ismin, Armin Van Buuren ve Hardwell’in de dikkatini çekmeyi başardı; her ikisi de Sabancı’nın prodüksiyonlarını kendi plak şirketleri Armada ve Revealed üzerinden yayınlamak için teklifte bulundu.