Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Yen' oyunu büyük beğeni topladı

'Yen' oyunu büyük beğeni topladı

Bora Akkaş, Berker Güven, İdil Sivritepe ve Neslihan Yeldan'ın rol aldığı ‘Yen’ tiyatro severlerle buluştu.

21.02.2017 09:36

Bora Akkaş, Berker Güven, İdil Sivritepe ve Neslihan Yeldan oynadığı CRAFT Tiyatro’nun yeni oyunu ‘Yen’ tiyatro severlerle buluştu. 

Bir evin içinde tek başlarına büyümek zorunda bırakılmış, hayatta kalmaya çalışan iki kardeşin küçük bir pencereden bir kızı fark etmeleriyle çok farklı bir hayatın varlığıyla tanışmalarını konu alıyor.

Anna Jordan’ın yazdığı Fatih Gençkal ve Zeyneb Gültekin’in çevirdiği ve Çağ Çalışkur’un yönettiği Bora Akkaş, Berker Güven, İdil Sivritepe ve Neslihan Yeldan yer aldığı 'Yen' Craft Kadıköy sahnesinde tiyatro severlerle buluşuyor…

Oyun hakkında;
Yen… Pek de şanslı doğmayanların hikayesi…

Hench ve Bobbie bir evin içinde tek başlarına büyümek zorunda bırakılmış, hayatta kalmaya çalışan iki kardeştir. Dış dünyayla tek bağları; süt çalmak, playstation savaş oyunları, kafasına estikçe onları ziyaret eden nevrotik anne Maggie ve bir de bir küçük penceredir. Bu küçük pencereden ışığın girmekte olduğu bir gece yolun karşısında kapalı tuttukları köpeklerine dikkatle bakmakta olan bir kızı fark ederler... Jen'in gelişiyle bildiklerinden çok başka bir hayatın varlığıyla tanışırlar.

Yorumlar | 0
üye profil