'Uyuşturucu kullanıp dövüyor' diyen Elif Ece Uzun mahkemenin yolunu tuttu

2019 yılında iş insanı Mehmet Tuş ile hayatını birleştiren manken Elif Ece Uzun, eşinin uyuşturucu madde kullandığını ve şiddet gördüğünü belirtti Mahkemenin yolunu tutan Elif Ece Uzun, eşi için 2 ay uzaklaştırma kararı aldırdı. Tuş, bu karar aykırı davranması durumunda 3 günden 10 güne kadar zorlama hapse tabii tutulacak. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 13.02.2021 12:41
Değiştirme Tarihi: 13.02.2021 12:41
'Uyuşturucu kullanıp dövüyor' diyen Elif Ece Uzun mahkemenin yolunu tuttu

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre 2019 yılında evlendiği Mehmet Tuş'tan şiddet gördüğünü öne süren Elif Ece Uzun, soluğu mahkemede aldı. 

Elif Ece Uzun'un fiziksel şiddetin yanı sıra ekonomik ve psikolojik şiddete de maruz kaldığının belirtildiği dilekçede, "Mehmet Tuş, uyuşturucu madde kullanmaktadır. Elif Ece Uzun'un kişilik haklarına saldırı teşkil eden hakaretler etmektedir. Mehmet Tuş, eşine şiddet uygulama, tehdit, hakaret ve aşağılama içeren söylemlerde bulunma, bedensel ve ruhsal bütünlüğüne zarar verme gibi eylemleri alışkanlık haline getirmiştir. Uzun, eşiyle aynı evde yaşadığı için hayati tehlikesi vardır. Korku ve endişe duyan Elif Ece Uzun'un mahkemenizce korunmasını istiyoruz" ifadeleri yer aldı.

Mehmet Tuş ise bu karara itiraz etti. Manken olan eşinin camiadan uzak kaldığını, bu yüzden de mağduru oynayarak yeniden yer edinmeye çalıştığını belirtti. 

Talebi haklı bulan mahkeme, Mehmet Tuş'un 2 ay süreyle mağdur eşi Elif Ece Uzun'un bulunduğu ev veya işyerine yaklaşmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdi.

EĞER KARARA AYKIRI DAVRANIRSA

Mehmet Tuş'un eşine yönelik şiddet tehdidi, hakaret gibi söylemlerde bulunmamasına karar veren mahkeme, kişisel görüşme günleri hariç çocuklarına da yaklaşmamasına hükmetti. Karara aykırı davranması halinde 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacağını da kararında açıkladı.

Etiketler: Elif Ece Uzun