'Sokak modasına yön vermeye geliyoruz'

2000’li yılların başından beri tekstil sektörüne yön veren isimlerden Hasan İnan, kurduğu yeni markası Glitch ile Sokak Modasına  yön vermeye geldiklerini önümüzdeki yıllarda ise Glitch Markası ile dünya genelinde mağazalaşacağını söyledi… 

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2021 15:23
Değiştirme Tarihi: 07.04.2021 13:26
'Sokak modasına yön vermeye geliyoruz'

İnan, “Pandemide insanların giyinme alışkanlıkları çok değişti 2 yıl önce moda olan giysiler yerlerini daha rahat daha salaş giyime bıraktı. Over Size kalıplar bu yıl ve önümüzdeki uzun seneler moda gündeminde olacak. Glitch Ekibi olarak 2020 başından beri özelikle unisex grubunda beklentilerin üzerinde diyebileceğimiz kreasyonlar hazırladık, ürün gruplarımız içerisinde Gömlek, t-shirt, Pantolon ,Joger , Hoodie ,Eşofman takımı , Sweatshırt , Şort , Çanta , Boxer gibi ürünler bulunmakta , iç piyasada satışlarımıza start verdiğimizden buyana çok olumlu tepkiler alıyoruz.” dedi. 

Hasan İnan Türkiye ve dünyadaki giyim sektörüyle ilgili şöyle konuştu;

MODAYI TAKİP ETMEK ÖNCELİĞİMİZ

Globalleşen ve dijitalleşen dünyada yaşıyoruz. Bu yüzden trendler çok hızlı değişiyor. Özellikle sosyal medyada çıkan bir trend tüm dünyaya hızla yayılıyor. Bu yüzden modayı yakından takip eden bir marka olarak kendimizi sürekli güncelliyoruz.  Hem kendi modamızı yaratmanın yanısıra dijital dünyada gelişen trendleri de yakından takip ediyoruz.

TÜRKİYE TEKSTİLDE DÜNYA LİDERİ OLACAK

Birçok ülke Çin yerine artık Türkiye’yi tercih edeceğini düşünüyorum. Türkiye tekstilde moda, kalite ve termin konusunda rüştünü ispatlamış bir ülke. Diğer ülkeler bu yönüyle zaten Türkiye’yi sıkça tercih ediyordu şimdi de başta Amerika ve Avrupa ülkeleri Çin’e karşı mesafeli bir duruş içerisinde bu yüzden Türkiye’ye tekstil konusunda talebin çok fazla artacağını düşünüyorum.