'Korona var öpme' klibi çeken Aydın Aydın virüsten kaçamadı

Geçtiğimiz yıl 'Korona var öpme' şarkısına üç dilde klip çeken türkücü Aydın Aydın, koronavirüsten kaçamadı. 

Yayınlanma Tarihi: 14.05.2021 15:03
Değiştirme Tarihi: 14.05.2021 15:03
'Korona var öpme' klibi çeken Aydın Aydın virüsten kaçamadı

Türk Halk Müziği sanatçısı Aydın Aydın, geçtiğimiz yıl Hakkari'nin karlı dağlarında koronavirüse dikkat çekmek için 'Korona var öpme' şarkısına klip çekmişti.

Ramazan Bayramı için memleketi Hakkari'ye gelen türkücü Aydın Aydın, rahatsızlanınca ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Testi pozitif çıkan Aydın, sağlık ekipleri tarafından Bağışlı köyündeki evine getirildi. Aydın'ın tedavisi evinde sürecek.

Koronavirüsün panzehirinin Hakkari dağlarında yetişen şifalı otlarda olduğunu söyleyen sanatçı Aydın Aydın, "Koronavirüsten dolayı lütfen yakın teması ve öpüşmeyi kaldıralım. Aslında yıllar önce yaptığım türkü ile bu mesajı vermiştim. Benim kendi köyüm ve yakın köylerde insanlar öpüşmeyi kaldırmış. Selam, Allah'ın selamıdır. Selam verilir, alınır çok önemli. Bu önemli süreçte bu öpüşmeyi kaldıralım. Ben bu türküyü yaparken bana 'delidir' dediler. Ama bugün bütün dünya alarmda maalesef. Daha geç kalmış değiliz. Yakın temas ve öpüşmeyi lütfen kaldıralım. Özellikle çocukları ve kalabalık yerlerde birbirimizi öpmeyelim" demişti.