'Duvara Karşı' filminin başrol oyuncusu Birol Ünel hayatını kaybetti

Duvara Karşı filminde canlandırdığı karakter ile tanınan oyuncu Birol Ünel yaşamını yitirdi. 59 yaşındaki Birol Ünel bir süredir kanser hastalığıyla mücadele ediyordu.

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2020 12:03
Değiştirme Tarihi: 04.09.2020 12:06
'Duvara Karşı' filminin başrol oyuncusu Birol Ünel hayatını kaybetti

Sözcü'de yer alan habere göre Fatih Akın’ın yönettiği Duvara Karşı, Temmuz’da ve Aşka Ruhunu Kat gibi filmlerdeki rolleri ile tanınan, Almanya’da da birçok tiyatro oyununda ve filmde yer alan Birol Ünel, 59 yaşında hayatını kaybetti. 

Doğum günü olan 18 Ağustos'ta durumu ağırlaşan ve ardından hastaneye kaldırılan Birol Ünel, buradaki yaşam mücadelesini kazanamadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Birol Ünel'in ölümü sonrası birçok kişi internette ünlü oyuncunun hayatıyla ilgili bilgileri merak edip araştırmaya başladı. Peki Birol Ünel kimdir, kaç yaşında, nereli, neden öldü? 

1961 yılında Silifke'de doğan ve ailesi 1968 yılında Almanya'ya göçen Birol Ünel, Bremen'de büyüdü. Almanya'da gençlik dönemlerinde parke döşemeciliği yapan daha sonra Hannover’e giderek Tiyatro ve Müzik Yüksek Okulu’na kaydolan Ünel'in sinema kariyeri 1987 yılında Yolcu filmiyle başladı.

1992 yılında Berlin Tiyatrosunda Caligula rolüyle ilk rolünü aldı. 2000'de Fatih Akın’ın yönettiği Temmuz’da filminde sinema dünyasında tanınmaya başladı. Duvara Karşı ile de ününü perçinledi.

Birol Ünel, kanser hastalığı nedeniyle bugün hayatını kaybetti.