'Cinsel taciz' iddiasına yapım şirketinden açıklama

'Yaşamayanlar' isimli internet dizisinin oyuncusu Elit İşcan'ın yaşadığını iddia ettiği taciz olayının ardından yapım şirketinden açıklama geldi.

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2018 20:23
Değiştirme Tarihi: 27.10.2018 20:23
'Cinsel taciz' iddiasına yapım şirketinden açıklama

'Cinsel taciz' iddiası sonrası yapım şirketinden yapılan açıklama şöyle:


“Yapımcılığını üstlenmiş olduğumuz 'Yaşamayanlar' isimli internet dizimizin çekimleri esnasında, oyuncularımızdan Sayın Elit İşcan, rol arkadaşı Sayın Efecan Şenolsun’un, sette kendisine yönelik gayri ahlaki sözler sarf ederek uygunsuz nitelikte davranışlar gösterdiğini yapım ekibi ve bizlerle paylaşmıştır.

 

"İhtarname gönderdik"

 

Bu çerçevede, olayın yaşandığı günden bu yana, yapımcı şirketler olarak sorumluluk ve yükümlülüklerimizin gerekliklerini yerine getirdik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, bundan 45 gün önce Sayın Efecan Şenolsun’a, sözleşmesi kapsamında sette alkollü olarak bulunmak ve uygunsuz davranışlar sergilemekle ilgili bir ihtarname göndererek hukuki prosedürleri gerçekleştirdik ve gerekli yaptırımları işlettik.

 

Son olarak Sayın İşcan’ın yaşadığını belirttiği mağduriyete karşı yanında olduğumuzu, Türk Ceza Hukuku ilkelerinin gereği olarak, bizatihi başlattığı suç duyurusu ile ilgili olarak, yargı otoriteleri tarafından yürütülecek yasal süreci yakinen takip ediyor olacağımızı tüm kamuoyunun bilgilerine sunarız."