Yayınlanma Tarihi: 26.06.2020 | Değiştirme Tarihi: 26.06.2020

Yarışmacılar, Lezzet Düşkünleri'nde Aras Şef ve Fatoş'un hazırladığı menünün tadımını yaptı

Lezzet Düşkünleri yeni bölümünde mutfaktaki hünerlerini sergileyen ikili Aras Şef ve Fatoş oldu. Seçtikleri menü için Gabriele Şef'ten 2 buçuk saat süre alan iki yarışmacı, kendilerine verilen bu sürede menülerini hazırlayıp hem Gabriele Şef'e hem de rakiplerine sunum yaptı. Peki yarışmacılar, Aras ve Fatoş'un menüsü için neler söyledi? İşte o anlar...Aşkale çorbası: Berna kıvamını çok beğendi. Cemile şef aş otu olmalıydı dedi ve erzurum yöresinde böyle yapıldığını söyledi. Boğaçhan Şef ise, "Kıvam hoşuma gitti, tereyağ sosu güzeldi. Yöresel lezzete yorum katılmamalı" dedi.

Ekşili Antep dolması: Boğaçhan acılığını beğenirken, pirinçlerin tam istediği gibi olmadığını belirtti. Cemile Şef de acısını beğendiğini söyledi. Gökhan Şef ise patlıcanın kendisinde bulunan acılığın lezzeti biraz bozduğunu dile getirdi.

Zeytinyağlı Enginar: Boğaçhan, enginarın çok iyi pişmediğini ancak garnitürlerin iyi olduğu belirtti. Tuğba da, Boğaçhan ile benzer bir yorumda bulundu. Burhan da enginarın kılçıklarının ağzına geldiğini, çok iyi pişmediğini söyledi. Gökhan şef ise enginarın biraz daha pişmesi gerektiğini söyledi.

Zahter Salatası: Berna Şef, salatada sosların tam harmanlanmadığından yakındı ve acı bulduğunu belirtti. Tuğba restoranlarda zevkle yediği bir salata olduğunu ancak buradaki salatayı yiyemediğini ifade etti.

Beğendili Kuzu incik: Gökhan Şef, beğendinin çok iyi olduğunu ve inciğin de çok iyi piştiği belirtti. Boğaçhan da beğendi için, 'Bu tabağın yıldızı beğendi olmuş' dedi. Boğaçhan kendi inciğinin daha iyi piştiğini söyledi.