Yayınlanma Tarihi: 19.06.2020 | Değiştirme Tarihi: 19.06.2020

Şef Gabriele Sponza değerlendirme sırasında sinirlendi: Arkadaşlar siz benimle dalga mı geçiyorsunuz?

Lezzet Düşkünleri'nin yeni bölümünde Selen ile Gizem'in menüsünü değerlendiren Şef Gabriele Sponza, her yemekle ilgili detaylıca konuştu. Yöresel lezzet, yağ mantısı ile ilgili düşüncelerini paylaşan Gabriele Şef, Selen ve Gizem'den cevap gelince sinirlenerek, görüntüler üzerinden yarışmacılara açıklamasını yaptı.İşte Gabriele Şef'in menüyle ilgili değerlendirmesi

Gizem'in çorbasıyla başlayalım. Gizem'in çorbası evde kaldı. Brokoliler biraz diri olsun istedin. En son mutfağa geldiğimde fokur fokur kaynıyordu. Krema olan çorba öyle kaynatılmaz. Allahtan birkaç tane baby havuç kullanmıştınız. Açık konuşmak gerekirse, lezzet açısından çok büyük hatan vardı. Kaynattığın suya tekrar su kattın. Çorba sıvı bir çimen suyu çorbasıydı. 

Bahçe salata basit bir salataydı. Son anda sosla kardınız. Yüksek nar ekşisiyle buluşunca yeşillikler çöktü. 

Yöresel lezzet yağ mantısı: Yağ mantısı çıkmış olması hayal kırıklığı yarattı. Bence yaptığınız mantının hamur et oranı orantısızdı. Mantılarınızın köşeleri açılmıştı. Yediğim mantıda altın rengi bile yoktu. Bana pişi hamurunu andırdı. 

İrmik Helvası: Helvanın biraz daha kavrulması gerekiyordu. İçerisindeki şeker oranı iyiydi, baymadı. Biraz daha altın sarısı rengi alması gerekiyordu.