Yayınlanma Tarihi: 25.06.2020 | Değiştirme Tarihi: 25.06.2020

Lezzet Düşkünleri'den Cemile Şef ve Arzu'nun hazırladığı menünün tadımı yapıldı

Lezzet Düşkünleri 25 Haziran yarışmacıları Cemile Şef ve yardımcısı Arzu'ydu. İki yarışmacı bir hayli iddialı bir menüyle şef Gabriele Sponza ve rakiplerinin karşısına çıktı. Cemile Şef ve Arzu, hazırladıkları menüyle ilgili rakiplerinden nasıl yorumlar aldı? Aras Şef Babagannuş'un böyle hazırlanmadığını belirtti ve eksiklerini sıraladı. Közlenmiş patlıcanların fazla küçük parçalara ayrıldığını söyleyen Aras Şef, eleştirisini de bu yönde dile getirdi. 

Burhan ise Babagannuş'da soğanların diri kaldığını ve sarımsağın bütün geldiğini belirtti. Burhan ayrıca, babagannuşun ezme gibi olduğu ifade etti. Yarışmacılar babagannuşu genel olarak sarımsağın yoğun  olduğunu söyledi.

Yarışmacılar su böreğini genel olarak beğendiler. 

Cemile şef ve yardımcısı Arzu'nun 'Tereyağında kavrulmuş bademli Humus'u ve Hatay usülü tepsi kebabını da değerlendiren yarışmacılardan, humustaki tahin oranını fazla bulurken, bazıları kıvamın tam yerinde olduğunu söyledi.

Taylan, Sarığı Burma tatlısını baklava ile kıyasladı. Taylan ayrıca, sarımın tatlı olması nedeniyle pişmenin de etkilendiğini belirtti. Taylan, tatlı hamurunun içinin pişmediğini ifade etti.