Zayıflatan kurt üzümü mucizesi!

Zayıflatan kurt üzümü mucizesi!

Kurt üzümü gerçekten mucize mi, yoksa yine zayıflama ve fit olma uğruna abartılarak önümüze mi sunuluyor?

Goji Berry, diğer bütün küçük renkli meyveler gibi antioksidanlar açısından zengin. Bu nedenle yine tüm küçük taneli meyveler gibi vücudun atıklardan ve zararlı maddelerden temizlenmesine yardımcı. Aynı zamanda iyi bir C vitamini ve lif kaynağı. İyi hissetmek ve sakin kalmak konusunda destek olduğu düşünülüyor. Bu etkisi bilimsel çalışmalarla desteklendiği gibi, Çin tıbbında da uzun zamandır kullanılan bu bitkinin Doğu felsefesine göre insanın Yin tarafını ortaya çıkarmakta etkili olduğu söyleniyor.

Sporcu performansını arttırmaya yardımcı olabileceği düşünülmektedir. Zayıflamaya etkisi olduğu söylense de bu etkisi kanıtlanabilmiş değil.

Kimler tüketmeli?
Kan sulandırıcı ilaç kullananların Goji Berry tüketmemesi gerekiyor. Goji Berry; diyabetik ilaçlarla ve hipertansif ilaçlarla da etkileşebildiği için; şeker ve yüksek tansiyon hastalarının da doktor ve/veya diyetisyene danışmadan tüketmemeleri gerekiyor.

Nasıl tüketilir?
Bir avuç Goji Berry’i ara öğünde meyve yerine tüketebilirsiniz.

Müslilerinizin ve salatalarınızın içerisine ilave edebilirsiniz.

Kuruyemişler ile karıştırarak atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

Tavuk yemeklerinde tavukla pişirdiğiniz sebzelere ilave edebilirsiniz.

Kek ve ekmeklerinize ilave edebilirsiniz.

Pilavlarınızda kuş üzümü yerine tercih edebilirsiniz.

Gerçekten mucize mi?
İngiltere Diyetisyenler Derneği’nin açıklamalarına göre, Çin tıbbında 6000 senedir kullanılan bu meyveye mucize demek için çok erken. Çünkü üzerinde yapılan bilimsel çalışma sayısı oldukça az, yapılan çalışmalar ise çok az kişi üzerinde yapılmış. İçeriği nedeniyle beslenmemize renk katmak için tüketilebilecek bu ürünün mucize diye tanıtılması yanlış.

Görüntülenme : 1488 Yayınlanma Tarihi: 04/04/2016 15:49:15

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin