Yüz şeklinize yakışan kaş seklini biliyor muydunuz?

Yüz şeklinize yakışan kaş seklini biliyor muydunuz?
Yayınlanma Tarihi: 08.09.2016 13:39 | Değiştirme Tarihi: 08.09.2016 13:39

Kaş şekliniz bakışlarınız için çok önemli.Her beğendiğiniz kaş şekli size yakışmaz.Yüz şeklinize uygun olmayan kaşlarınız sizi olduğunuzdan daha sert ya da daha yaşlı gösterir.

Yüzünüze Uygun Kaş Şekilleri

Kaş şekliniz bakışlarınız için çok önemli.Her beğendiğiniz kaş şekli size yakışmaz.Yüz şeklinize uygun olmayan kaşlarınız  sizi olduğunuzdan daha sert ya da daha yaşlı gösterir.

Oval Yüz Şekline Kaş Şekli

İdeal yüz şekline giren oval yüzler kaş konusunda da şanslı. Orantılı yüz hatlarınız her türlü kaş şeklini kaldırabilir. Tabi ki abartmamakta fayda var. Nasılsa oval yüzlüyüm diye kaşlarınızı dümdüz yukarıya doğru kalkık olarak şekillendirmeyin! Bu sizi çok sert ve komik gösterir. Kaşlarınızın kalınlığıyla oynamadan, hafif kavisli, doğal şekillendirilmiş kaşlar güzelliğinize güzellik katacaktır.

Uzun Yüz Şekline Kaş Şekli

Yüzünüzün uzun olduğunu düşünüyorsanız bunu mümkün olduğunca oval göstermelisiniz. Saç şeklinizi yüz şeklinize göre seçtiyseniz yolu yarıladınız demektir. O zaman sıra geldi kaşlara. Yüzünüz oldukça keskin hatlı. Bu yüzden kaşlarınızda da keskin hatlar olmasına gerek yok. Çoğu kadının en beğendiği kaş şekli tam size göre.Dümdüz kavissiz kaş şekilleri yüzünüzün sertliğini geri plana atacaktır. Eğer doğal kaşlarınızda kavisler varsa, evet biraz zahmetli olacak sizin için. Kaşlarınızı şekillendirme işini mutlaka uzman ellere bırakmanızı tavsiye ederiz.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Kaş Şekli

Yuvarlak yüzünüz varsa muhtemelen çok sevimli ve çocuksu görünüyorsunuz. Bu görüntüyü biraz sertleştirip daha kadınsı hale getirelim. Yuvarlak yüzünüzün aksine kaşlarınız mümkün olduğunca kavisli olmalı. Böylece kaşlarınızın sertliği ile yüzünüzün yumuşaklığı birbirini dengeleyecektir.

Kare Yüz Şekline Göre Kaş Şekli

Kare yüz şekli de sert yüz hatları grubuna girer. Bu yüzden kaşlarınızı mümkün olduğunca yumuşak göstermek gerekir. En önemli kural kaşlarınız doğal kalınlığında olmalı ve asla inceltmemelisiniz. Kaşlarınızın başlangıcı yapısı gereği muhtemelen dümdüz görünüyordur. Uç kısımlarına hafif kavis vererek yani kaşlarınızın kavisten sonra gelen uzunluğunu kısa tutarak en ideal kaş şeklinizi elde edebilirsiniz.