Yüz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Yüz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır
Yayınlanma Tarihi: 28.01.2019 10:10 | Değiştirme Tarihi: 28.01.2019 10:10

Yüz şeklini bilmek ve yüz şekline göre makyaj yapmak, ideal görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

YÜZ ŞEKLİ KARE OLANLAR

Kare yüz şekline sahip kişiler makyajları koyu tonlarda yapmalıdır. Yüzün yuvarlak görünmesini sağlamak için elmacık kemiklerinin üst bölgesine allık uygulaması yapılabilir. Burun ve alın bölgesine uygulama yapılırken iki farklı tonda fondöten karıştırılarak kullanılabilir. Böylece daha canlı ve ideal bir görünüm elde edilecektir.

YÜZ ŞEKLİ OVAL OLANLAR

Oval yüzlü kişiler makyaj yaparken doğal görünümlü fondötenleri tercih etmeliler. Dudakların ve gözlerin ön planda olduğu makyajlar tercih edilmeli, gözleri vurgulamak gerekirse doğal gölgeli makyaj yapılmalıdır.

YÜZ ŞEKLİ KALP ŞEKİLLİ OLANLAR

Çene ve alın bölgesine dikkat ederek kalp şekilli yüze sahip kişiler ideal makyaj yapabilirler. Yanak bölgesi için açık renkli fondötenler tercih edecek kalp şekilli kişiler, çene bölgesine doğal tonlarda fondöten kullanmalıdır. Göz çevresi için de koyu renkli makyajdan kaçınmak gerekir.

YÜZ ŞEKLİ UZUN OLANLAR

Mutlaka kontur uygulaması yapması gereken uzun yüzlü kişiler, alın ve çene bölgesinde koyu renk fondöten kullanırken yüzün diğer bölgelerinde ise açık tonda fondötenler kullanmalıdır.

BUNLARA DİKKAT

İdeal makyajı yapabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Uzun şekilli yüzlerdeaçılı bir etkiden korunmak için allığı elmacık kemiği boyunca uygulamamak gerekir. Yuvarlak yüzlü kişilerde allık kulaklara doğru yayarak uygulanmalıdır. Oval yüzlerde ise makyaj orantılıolmalıdır ve tek bir noktaya odaklanmamalıdır.

Mükemmeli yakalamak için deneme yanılmalar yapabilirsiniz. Yüz şekliniz belki de bilindik yüz şekillerinden değildir. O yüzden denemeler yapmayı ihmal etmeyin.

Survivor Spyros kimdir? Survivor Spyros kaç yaşındadır?

Survivor 2019’da Yunan takımında bu hafta Spyros eleme potasında. Peki, Spyros kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Spyros’un kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz…

Boy uzatan zeka geliştiren İyot nelerde bulunur?

Türkiye’de insanların yüzde 99,9’u iyot eksikliği çekiyor. Vücudumuz tarafından üretilmeyen, besin yolu ile temin ettiğimiz iyotun eksikliğinde birçok hastalığın oluşmasının yanı sıra zeka geriliği ve yenidoğan bebeklerde ölüm riskini de artıyor.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.