Yumuşacık ve bakımlı ellerin sırrı

Yumuşacık ve bakımlı ellerin sırrı
Yayınlanma Tarihi: 24.10.2016 16:01 | Değiştirme Tarihi: 24.10.2016 16:01

Kadınlar için bakımı oldukça önemli olan ellerimiz, ince bir deriye sahip olduğundan dolayı dış etkenlere karşı savunmasızdır.

Yumuşacık ve bakımlı ellerin sırrı

Sürekli göz önünde olan ellerin bakımı kadınlar için oldukça önemlidir.Ellerin derisi ince olduğu için dış etkenlere karşı savunmasız olabiliyor.Ellerimizi kaplayan deri gün boyu bakteriyle, bulaşık deterjanıyla, sabunla, metalle, bardakla ve daha onlarca farklı nesneyle temas ediyor. Bu nedenle el bakımı önemli çünkü vücudumuzun diğer bölgelerindeki deriye oranla ellerimizi kaplayan deri çok daha sık kullanılıyor ve çok daha fazla tahriş oluyor.

Bakımlı ellere sahip olmak için ellerinizi soguk sudan ve soğuktan uzak tutmalısınız.Güneşin zararlı ışınlarından uzak tutun, çok sık yıkayıp el derinizi yıpratmayın ve ellerinizi sürekli nemlendirin.Bu önerilerimizin dışında tavsiye edeceğimiz el bakım maskelerini uygulayarak bakımlı ve yumuşak ellere sahip olabilirsiniz.

Yumuşacık ellere sahip olmanın sırrı olan maske tarifleri

Zeytin yağı ve şeker;

Cildi derinlemesine nemlendiren zeytinyağı ve peeling etkisi yaratan şekerle ellerinizi çok kısa sürede yumuşacık yapabilirsiniz.

Malzemeler;

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı şeker.

Uygulanışı;

Şekeri avuç içinize alın ve yavaş yavaş zeytinyağını dökün. Diğer avucunuzla dairesel hareketler yaparak zeytinyağı ve şekeri dağıtın. Daha sonra parmaklarınızı, parmak aralarını yağla ovuşturun. 5 dakika kadar masaj yaptıktan sonra ellerinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Limon ve bal maskesi;

Ellerinizde kahverengi lekeler varsa kullanabileceğiniz bu maske ile lekelerin görünümünü azaltabilir ve ellerinizi derinlemesine nemlendirerek yumuşatabilirsiniz. 

Malzemeler;

yarım limonun suyu

2 çay kaşığı bal

2 çay kaşığı karbonat

Uygulanışı;

Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra masaj yaparak ellerinize sürün. Maskeyi 10 dakika kadar bekletmeniz yeterli. Daha sonra ellerinizi ılık su ve sabunla temizleyebilirsiniz.