Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yoga Hakkında Doğru Bilinen 10 Yanlış

Yoga Hakkında Doğru Bilinen 10 Yanlış

Birçok insan yoga ile ilgili ön yargıları yüzünden yogadan uzak kalmaktadır. Yoga hakkında doğru bilinen yanlışlarla ön yargınızı yıkarak yogaya başlayabilirsiniz.

01.02.2019 11:23

1.YOGA YAPABİLMEK İÇİN ESNEKLİK ŞARTTIR
İnsanların yogadan uzaklaştıran en büyük yanılgılardan biri olan esneklik, aslında yoganın insanlara zamanla kazandırdığı bir özelliktir. Esneklik kazanmak için yogaya başlamak ve devam etmek gerek.

2.YOGA BİR İNANÇTIR
Yoga, her en kadar Budizm ve Hinduizm ile güçlü bağlar kursa da stüdyolarda yapılan yoganın amacı tamamen fizyolojiktir.

3.ERKEKLER YOGA YAPMAZ
Erkekler vücut yapılarının uygun olmadığını düşünerek yogadan uzak duruyor. Ancak yogayı ilk yapan kişinin erkek olduğunu düşünüldüğünde, bu algının yanlış olduğunu fark edeceksiniz. Bunun yanında yogayı profesyonel olarak yapan birçok erkek vardır.

4.YOGA SADECE ANTRENMANDIR
Yoga sadece fiziksel bir aktivite değil aynı zamanda hayatı anlamayı sağlayan bir pratiktir.

5.YOGA FİT OLMAYI SAĞLAR
Yoganın en büyük faydası fit olmayı sağladığı olarak düşünülür. Fit olmayı destekleyici etkisi olan yoga, ağrıları ve stresi azaltma, uyku kalitesini artırma ve ruhi arınma gibi birçok olumlu etkisi vardır.

6.YOGA İÇİN İNCE OLMAK ŞARTTIR
Yogaya başlamak için ince olmak şart değil. Yoga yaparak mutlu olmayı ve kendinle barışmayı öğreneceksin.

7.YOGA SADECE MAT ÜZERİNDE YAPILIR
Yoga hareketleri sadece mat üzerinde spor kıyafetler ile yapılan bir egzersiz değil hayatın her anında yapılabilecek bir aktivitedir.

8. TÜM YOGA TÜRLERİ HEMEN HEMEN AYNIDIR
Yoga hareketleri birbirine benzese de yoga yapmaya devam ettikçe yoga türlerinin birbirinden çok farklı olduğunu göreceksiniz.

9. ENGELLİLERE YOGA ZARARLIDIR
Engelliler de uzman desteği alarak yoga yapabilir; yogadan faydalanabilir.

10. YOGA SADECE STÜDYODA YAPILIR
Yoga yaparken önemli olan bulunduğunuz yer değil, kendinizle kurduğunuz ilişkidir. İstediğiniz yerde ve istediğiniz zaman yoga yapabilirsiniz.

Yorumlar | 0
üye profil