Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yerli Harry Potter Geliyor

Yerli Harry Potter Geliyor

Türkiye’nin ilk “çocuk-macera filmi” olma özelliğini taşıyan “Kral Yolu” filminin basın tanıtım yemeği oyuncuların katılımıyla yapıldı.

09.08.2012 16:11

Türk sineması önemli atılımlarına devam ediyor… Zoom Yapımın gerçekleştireceği sinema filmi, yeni sezonda gişeye damgasını vuracak…Çocuk-macera tarzında ki "Kral Yolu" isimli sinema filminin senaryosu Derya Kaya'ya ait olup, yönetmen koltuğunda Serli Seta Nişanyan oturuyor. Adını Murt isimli çiçekten alan, tarihin bütün görkemini bugün bile topraklarında yaşatan masal kent Mersin'de çekimleri yapılacak olan filmde, dünya tarihinin önemli sayfaları çocukların merakı ile açılıyor.Başından sonuna kadar izleyiciyi merak ve heyecan içerisinde bırakacak olan "Kral Yolu" isimli filmin çekimlerinde teknolojinin bütün imkanları kullanılacak. Kral Yolu'nun oyuncu kadrosu da özenle seçildi.

Haber ile ilgili metin girin!.Murat Soydan çocuk kahramanımızın dedesini oynarken, Nilgün Belgün babaanne, Arda Esen baba ve Doğa Rutkay'da kahramanımızın annesi rolünde karşımıza çıkacaklar.FİLMİN İÇERİĞİ:Anne ve babası arkeolog olan 10-11 yaşlarında bir çocuğun dedesiyle birlikte İstanbul'da başlayıp Erdemli'de devam eden macerası. Helenistik dönem kenti olan Erdemli'de bir kazı çalışmasında başlayan, çocukların buldukları harita ile kendilerini karışık bir macera içinde bulmalarıyla devam eden tatlı ve heyecanlı bir film.Gerçeklerle yol alan genel hikayenin içinde fantastik öğeler de bulunmakta. Olba Krallığı'nın Kraliçesi olan Aba'nın yardımcı karakter olarak kullanıldığı sahneler fantastik sahnelerdir. Baştan sona merakla seyredilecek ve devamı planlanan bir projedir.
Yorumlar | 0
üye profil