Yaz yaklaşıyor: Otobronzanlar nasıl kullanılır?

Yaz yaklaşıyor: Otobronzanlar nasıl kullanılır?

Plaj sezonu kapıda. Tek ihtiyacımız olansa tenimizde biraz güneş dokunuşu. Birçoğumuz içinse bu, otobronzanlardan yardım alacağımız anlamına geliyor...

 Eminiz ki sizin de başınızdan kötü (turuncuya dönen) otobronzan uygulaması deneyimi geçmiştir. Ancak doğru uygulandığında otobronzanlar bronz tanrıça gibi görünmenizi sağlayabilir. Peki doğru uygulama nasıl olur? 

1. Herşey hazırlık aşamasında gizli:Otobronzan uygulamasından bir gün önce duş almalı ve kese ya da peeling yöntemleri ile ölü deriden cildinizi arındırmalısınız.

2. Otobronzan başta teninizde koyu görünecek ancak zamanla açılacak: Bu nedenle uygulamanın ardından gerçek rengi görmek için birkaç saat beklemelisiniz. Unutmamanız gereken bir şey de otobronzan uyguladığınız gün, beyaz giysilerden uzak durmak.

3. Ten renginizin en güzel halini ilk duşunuzdan sonra göreceksiniz: Uygulamanın ardından en az sekiz saat bekleyin ve ilk duşunuzu alın! Duş esnasında kese veya peeling uygulamalarına yönelmeyin. Yalnızca su berrak akana kadar yıkayın. Şimdi tam anlamıyla bronz tanrıça gibi görünüyorsunuz!

4. Otobronz uygulamasından sonra cildinizi hergün nemlendirin: Uygulama ardından gerçekleştirdiğiniz ilk duştan sonra, teninizi sık sık nemlendirmeye başlayın. Ancak yağ bazlı değil su bazlı nemlendiriciler tercih etmeyi deneyin!

5. Otobronzu teninizden silmek mi istiyorsunuz? Yüzmeye gidin! Otobronzanınızı çıkarmanın bir çok yolu var ancak en etkililerinden biri yüzmek. Havuzdaki klorin teninizin temizlenmesine yardımcı olacak.

Görüntülenme : 470 Yayınlanma Tarihi: 31/03/2016 17:03:34

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin