Yaz lekelerine çözüm

Yaz lekelerine çözüm
Yayınlanma Tarihi: 08.09.2016 14:42 | Değiştirme Tarihi: 08.09.2016 14:42

Kimse yüzünde çıkan koyu lekelerden hoşlanmaz. Bu lekelere sahip çoğu kimse de estetik görüntüyü bozduğu için bu lekelerden kurtulmaya çalışıyor.Hem daha az maliyetli hem de kolay bir şekilde yapıp uyguladığınız bu maske tarifiyle yüzünüzdeki lekelerden hızlıca kurtulacaksınız.

Yüzdeki koyu lekeler için maske

Kimse yüzünde çıkan koyu lekelerden hoşlanmaz.Bu lekelere sahip çoğu kimse de estetik görüntüyü bozduğu için bu lekelerden kurtulmaya çalışıyor. Genellikle pahalı ilaçlar denemeden önce ilk tercih her zaman ev ortamında yapılabilecek doğal malzemelerle yapılan maskeler. Hem daha az maliyetli hem de kolay bir şekilde yapıp uyguladığınız bu maske tarifiyle yüzünüzdeki lekelerden hızlıca kurtulacaksınız.

Humus maskesi

Yemesi oldukça lezzetli bir yiyecek olan Humus aynı zamanda yüzünüzdeki siyah lekelere karşı etkili bir maske olabiliyor. Ölü hücrelerin ciltten atılmasını hızlandırarak lekelerin giderilmesine de yardımcıolur.

Malzemeler

1 bardak nohut

Çeyrek bardak tahin

Su

Maskenin uygulanışı

Nohutları pişirin. Mutfak robotunda nohutları iyice çekin. Daha sonra içine tahini ekleyin. Kalın bir puding kıvamını alıncaya kadar su ekleyip karıştırmaya devam edin.