Vücut Tipine Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır

Vücut Tipine Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır
Yayınlanma Tarihi: 21.01.2019 16:43 | Değiştirme Tarihi: 21.01.2019 16:43

Kır düğünü, özel mekan düğünü, sahil düğünü, tarihi mekan düğünü ve daha birçok seçenek arasından düğün konseptinizi seçtiniz. Peki vücut tipinize uygun gelinlik seçimini yaptınız mı?

VÜCUT TİPİ NEDİR

Genel olarak dört çeşit vücut tipi vardır.Elma, dikdörtgen, armut ve kum saati. Gelin adayları gelinlik seçerken vücut tiplerini göz önünde bulundurmalıdır. Böylece en ideal gelinlik modelini seçebilirler.

ARMUT VÜCUT TİPİ

İnce bel ve geniş kalçayı tarif eden bu vücut tipi normal ya da küçük göğüslü olan kadınların genel vücut görünümünü tarif eder. Armuda ya da gitara benzetebileceğiniz bu vücut formundaki kadınlar, gelinlik tercihi yaparken A kesim gelinlik modellerini tercih etmelidir. Omuz ven bel dengesini sağlamak için kayık yaka model tercih edilmelidir.

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ

90-60-90 olarak tarif edilen vücut ölçülerini tarif eden kum saati vücut tipi, gelinlik seçimi için özgürlük sağlar. En özel gelinlik modellerini rahatça taşıyan bu vücut tipi, ballık kesim gelinlikler için ideal uyumu sağlamaktadır. Balık kesim modellerin hemen hemen her türü bu vücut tipi için ideal seçeneklerdir. Kum saati vücut tipinde olan kadınlar bu seçeneklerden özgürse seçim yapabilirler.

ELMA VÜCUT TİPİ

Düzgün bacaklar, düz kalça ve kalın bel, elma vücut tipini tarif eden özellikler. Dolgun göğüsleri vurgulaması gereken elma vücut tipli gelinler, V yaka gelinlikler ve yırtmaçlı gelinlikler arasından tarzına göre seçim yapabilirler. Bu vücut tipi için A kesim gelinlikler ve A kesim gelinlikler de ideal seçeneklerdir.

DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİ

Geniş omuz, dar kalça , küçük ya da normal göğüsler dikdörtgen vücut tipini tanımlamaktadır. Düz gelinlik modellerinin çok yakıştığı bu vücut tipinde sırt dekoltesi ve bacaklar öne çıkartılabilir.

GELİNLİK SEÇİMİNDE TÜYOLAR

Genel olarak bilinen bu 4 vücut tipi dışında çilek, üçgen, ters üçgen ve muz olarak adlandırılan farklı vücut tipleri de vardır. Bu iki vücut tipi genel olarak birbirine benzer kavramlardır. Muz ile dikdörtgen vücut, çilek ile elma tipi birbirine yakındır. Her iki tip için dedüz kesim veA kesim gelinlikler idealdir. Üçgen ve armut vücut tipini birbirinden ayıran tek fark, armut vücut tipinin belinin daha kalın olmasıdır. Atletik vücut tipinin diğer adı da dikdörtgen vücut tipidir.

Uzmanlar: "Sağlık için hobi edinin"

Beyin sağlığını korumak için genel sağlığa dikkat etmek gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, düzenli egzersiz yapmayı, yoğun gerilimden uzak durmayı, hobiler edinmeyi, okumayı ve yeni şeyler öğrenmeyi tavsiye ediyor.

Anne babalar dikkat! Çocuğunuz böyle uyuyorsa...

Çocukların yaşantısının en önemli kısmı uykuda geçiyor. Yeni doğan döneminde 24 saatlik günün neredeyse 18 saati uykuda geçiyor. Bu edenle ebeveynlerin bu dönemi uyku bozuklukları ve özellikle uyku apnesi bakımından yakından takip etmeleri gerekiyor.

Bugün farklı bir yol seçin... bakın ne olacak!

Her gün yaptığınız rutin işlerde değişiklik yapın. Markete giderken kullandığınız yolu zaman zaman değiştirin farklı yollardan gidin. Beyninizi şaşırtın, böylece beyin hücrelerinizi aktive edin. İşte beyin sağlığınızı koruyacak diğer pratik öneriler...

Dikkat! Bu yiyecekler erken yaşlanmayı hızlandırıyor...

Cildimiz, vücudumuzdaki işleyişten haber veren bir ayna görevi görüyor. Stres, hava kirliliği ve hastalıklar cildimizde erken yaşlanma belirtilerine sebep olan etkenlerden en önemlileri. Bir diğer yaşlandırıcı unsur ise yediklerimiz! İşte cildimizde yaşlanmayı hızlandıran yiyecekler...