Vizesiz Tatil Yapabileceğiniz En İyi 10 Ülke

Vizesiz Tatil Yapabileceğiniz En İyi 10 Ülke
Yayınlanma Tarihi: 28.01.2019 09:09 | Değiştirme Tarihi: 28.01.2019 09:09

Dünyayı keşfetmek isteyenler, balayı için tatil merkezi arayanlar, farklı deneyimler yaşamak isteyenler ve sınırlarını aşmak isteyenler vizesiz tatil yapabileceği ülkelerle aradıklarından çok daha fazlasına sahip oluyor.

BREZİLYA

Samba ve futbol ile akıllara kazınan Brezilya, ziyaretçilerine bunlardan çok daha fazlasını sunuyor. Doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla ayrılmak istemeyeceğiniz Brezilya, vizesiz gidebileceğiniz bir ülkedir.

SIRBİSTAN

Kısıtlı bütçe ile zengin bir tatil yapabileceğiniz Sırbistan, en çok turist çeken yeri Belgrad, Berlinde geziyormuşsunuz hissi uyandıracak.Renkli gece hayatı, eşsiz doğası ve hoşgörülü halkı ile özgür bir tatil Sırbistan'da sizi bekliyor.

JAPONYA

Özgün kültürü ve sıradışı tarzıyla ziyaretçilere farklı deneyimler yaşatan Japonya, vizesiz gidilecek tatil yerleri listenizde olmazsa olmaz ülkelerdendir. Nefis yemekler, köklü kültür, renkli ağaçlar ve nazik insanlar sizleri bekliyor. Başta Tokyo olmak üzere, Hiroshima, Kobe, Osaka ve Kyoto gezmeden dönmemeniz gereken şehirlerdir.

FAS

Fas denince aklınıza ilk olarak Kazablanka şehri gelecektir. Ancak Fas'ın birbirinden özel şehirlerine giderek masalsı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Rabat, Marakeş ve Fes sizi büyülerken okyanus, çöl ve tarihi güzellikler aklınızdan uzun süre çıkmayacak.

ENDONEZYA

Binlerce adadan ve volkandan oluşan Endonezya, muazzam coğrafyası ile turistleri kendine hayran bırakıyor. Başta Bali adası olmak üzere çok sayıda doğal turistik alan sunan Endonezya, balayı tatili merkezleri ve doğa sporları merkezleri ile çok sayıda sayıda seçenek sunuyor.

UKRAYNA

Sadece kimlikle gidebileceğiniz Ukrayna, Kharkiv, Lviv ve Odessa gibi şehirleri ile misafirlerini bekliyor. Gelişmiş ulaşım sistemi ile kolayca gidebileceğiniz Ukrayna şehirleri ucuz tatil alternatifleri sunuyor.

GÜRCİSTAN

Pasaporta ihtiyaç duymadan gidebileceğiniz bir ülke olan Gürcistan, başkent Tiflis ve turizm şehri Batum'la ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Tarihi eser yönünden zengin merkezleri bulunan Gürcistan, doğa turizmi seçenekleri ile tatilinizi renklendiriyor.

MAKEDONYA

Osmanlı izlerini taşıyan pek çok merkezi bulunan Makedonya,haftasonu kaçamağı için ideal bir seçenektir. Tarihi ve doğayı bir arada yaşatana Makedonya, özellikle Matka Kanyonu ile görülmeye değer yerler sunuyor. Vizesiz gidebileceğiniz Makedonya'dan Ohrid Gölünde tekne turu yapmadan dönmemelisiniz.

ÜRDÜN

Çok bilinen bir ülke olmayan Ürdün, özel doğası ve tarihi dokusuyla tatil hazineleri saklıyor. Kültürel değerleri ile sentez bir yapıya sahip olan Ürdün, dünyanın 7 harikasından biri Petra Antik Kenti ve harika sualtı manzaraları ile unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor.

TAYLAND

Hem ucuz hem de hareketli bir yapısı olan Tayland, gezginlerin uğrak noktasıdır. Egzotik ülkeleri merak edenlerin liste başı ülkesi olan Tayland'a vizesiz gidebilirsiniz.

Survivor Spyros kimdir? Survivor Spyros kaç yaşındadır?

Survivor 2019’da Yunan takımında bu hafta Spyros eleme potasında. Peki, Spyros kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Spyros’un kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz…

Boy uzatan zeka geliştiren İyot nelerde bulunur?

Türkiye’de insanların yüzde 99,9’u iyot eksikliği çekiyor. Vücudumuz tarafından üretilmeyen, besin yolu ile temin ettiğimiz iyotun eksikliğinde birçok hastalığın oluşmasının yanı sıra zeka geriliği ve yenidoğan bebeklerde ölüm riskini de artıyor.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.