Uzun Süre Kalıcı Ojelerin Sırrı

Uzun Süre Kalıcı Ojelerin Sırrı
Yayınlanma Tarihi: 24.01.2019 16:32 | Değiştirme Tarihi: 24.01.2019 16:32

Ojenizi dikkatli şekilde sürdünüz ve tırnaklarınız tüm canlılığı ile parlıyor. Peki bu canlılık ne kadar sürecek? Ojelerinizin tırnaklarınızda uzun süre kalmasını istiyorsanız sizin için önerilerimiz var.

KALICILIĞI NASIL SAĞLARSINIZ?

Oje sürdükten sonra ojelerinizi sıcak sudan uzak tutmaya çalışın. Ojenizin kalıcı olmasını istiyorsanız sıcak sudan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.Özellikle duş sırasında ojenizin tahrip olacağını bilmelisiniz. Klavye başında biriyseniz ojelerinizin klavye ile temas etmesinden kaçınmanız gerekir. Klavye ojelerin baş düşmanlarından biridir.

OJENİZE CİLA SÜRÜN

Pür dikkat ojenizi sürdünüz. Ama ojenizin bozulmasından ve dökülmesinden korkuyorsunuz. Bunun için en etkili yollardan biri oje üzerine cila sürmektir. Ojenize bir kat cila sürerekmucizevi bir çözüme kavuşabilirsiniz. Ojeniz kurduktan sonra cila sürerseniz ojeniz daha da kalıcı olacaktır.

SİMLİ OJELER TAM SİZE GÖRE

Simli ojeler yapı itibariyle daha yapışkan olduğu için uzun süre tırnaklarınızda kalacaktır. Kalıcı oje isteyenler için simli ojeler doğru seçim olacaktır.

BUZDOLABI

Ojenizin uzun süre dayanması için onu karanlık ve serin yerde saklamalısınız. Buzdolabı bunun için ideal bir ortamdır.Ojenizin daha kalıcı olması için ojeyi iki kat sürmeniz gerekmektedir.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Şifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, kırışıklık ve selülit için haftada iki kez kemik suyu içilmesini önerdi. Dr. Kıdır, kemik suyu içerek yaşlanmanın etkilerinin azaltılabileceğini söyledi.

Baş ağrılarını ciddiye alın!

Kişinin yaşam biçiminden insan ilişkilerine, beslenmesinden uyku düzenine kadar tüm faktörler beyin sağlığı için belirleyici olabiliyor. Periyodik sağlık kontrollerinin düzenli bir şekilde yapılmasının önemli olduğunu belirten uzmanlar, özellikle baş ağrısının dikkate alınması gerektiğini söylüyor.