Türkiye Eski Güzeli Derya Erdem Durmaz Anne Olduktan Sonra Eski Formuna Döndü

Türkiye eski güzeli Derya Erdem Durmaz, anne olduktan sonra çeşitli egzersizler yaparak eski formuna döndüğünü belirtti. Yaptığı sporlarla ilgili konuşan Durmaz, “Yüzme ve pilates doğumdan sonra çok iyi geldi. Hem mental hem de fiziksel olarak rahatladığımı hissettim.” ifadelerinde bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 14.07.2022 19:54
Değiştirme Tarihi: 14.07.2022 19:54
Türkiye Eski Güzeli Derya Erdem Durmaz Anne Olduktan Sonra Eski Formuna Döndü

2013 yılında Miss Eurovision Türkiye yarışmasına katılan ve birincilik elde eden tescilli güzel Derya Erdem Durmaz, anne olmanın çok özel bir duygu olduğunu belirtti: “Anne olmak dünyanın en güzel şeyi. Bebeğinizin gülüşü, varlığı; size büyük bir mutluluk katıyor. Bu nedenle anne olduğum gerçekten çok mutluyum.” Konuyla ilgili açıklamalarını sürdüren Durmaz, “Hamile kaldıktan sonra ve doğum yapınca ister istemez vücutta çeşitli değişiklikler meydana geliyor. Bu çok normal olmakla birlikte doğum sonrası egzersize yönelmek, vücudun eski formuna çok daha rahat ulaşmasını sağlıyor. Ben de özellikle yüzme ve pilatese ağırlık verdim. Zaten yüzme sevdiğim bir spor. Bu nedenle yüzmek benim için keyifliydi. Pilates de ruhsal anlamda bir rahatlık sağlıyor. İnsan kendisini çok daha zinde hissediyor. Bunun yanı sıra mekik çekmek, karın bölgesinin toparlanmasına katkıda bulunuyor. Düzenli aralıklarla mekik çekerek karın bölgesinde bir toparlanma sağladığımı söyleyebilirim. Doğumdan sonra egzersizlerin bir eğitmen eşliğinde yapılmasında fayda var. Hatalı egzersiz yapmamak için eğitmenin kontrolü çok önemli. Doğumdan sonra bir eğitmen eşliğinde düzenli olarak egzersiz yaparak şu anda olduğum görünüme ulaştım.” sözleriyle doğum sonrasında yapmış olduğu egzersizler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Yüzme ve Pilates Gibi Sporlar Doğumdan Sonra Vücuduma Çok İyi Geldi

Yüzme ve pilatesin vücuduna iyi geldiğinin altını çizen Derya Erdem Durmaz, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Doğum sırasında her kadın gibi ben de kilo aldım. Doğum sonrasında ise aldığım kiloları sistemli bir şekilde verebilmek için düzenli bir çalışma içerisinde bulundum. Pilates, yüzme ve diğer egzersizler; çok daha rahat ve sağlıklı bir şekilde kilo vermemi mümkün kıldı. Bu nedenle doğum sonrası mutlaka egzersiz yapılmalı. İnsan kendisini hem fiziksel hem de ruhsal anlamda çok daha rahat hissediyor. Ayrıca doğum öncesi vücut yapınıza daha kolay ulaşıyorsunuz.”
 

İlgili Sayfalar: Kadın