Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Toronto'da Ülkemizi Temsil Edecek

Toronto'da Ülkemizi Temsil Edecek

Bu sene Toronto’da ülkemizi temsil edecek tek film olan “Gözetleme Kulesi”, dünyanın dört bir yanından en iyi sinema filmi örneklerine yer verilen “Contemporary World Cinema” bölümünde gösterilecek.

15.08.2012 10:50

Başarılı genç yönetmenlerizden Pelin Esmer’in yeni filmi “Gözetleme Kulesi” dünya prömiyerini 6-16 Eylül tarihlerinde yapılacak 37. Toronto Film Festivali’nde yapacak. Bu sene Toronto’da ülkemizi temsil edecek tek film olan “Gözetleme Kulesi”, dünyanın dört bir yanından en iyi sinema filmi örneklerine yer verilen “Contemporary World Cinema” bölümünde gösterilecek. Pelin Esmer’in bundan önceki filmi “11’e 10 Kala” da 2010 yılında Toronto Film Festivali’nin “Kentten Kente” bölümünde yer almıştı."Gözetleme Kulesi" Toronto Film Festivali’nin ardından Türkiye prömiyerini, 17-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek, 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yapacak.

Haber ile ilgili metin girin!.Filmde yangın gözetleme kulesine bekçi olarak sığınan Nihat’la, otobüslerde hostes olarak çalışıp, Tosya’da küçük bir otogara sığınan Seher’in suçluluk duygularına karşı kendi kendilerine verdikleri savaşı artık birbirlerinin şahitliği altında yapmak zorunda kalışları konu ediliyor. Başrollerinde Olgun Şimşek ve Nilay Erdönmez’in yer aldığı filmde onlara Menderes Samancılar, Kadir Çermik, Laçin Ceylan, Rıza Akın, Mehmet Bozdoğan ve Mehmet Mola diğer rollerde eşlik ediyorlar.
Yorumlar | 0
üye profil