Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Rahat Yürünür

Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Rahat Yürünür
Yayınlanma Tarihi: 21.01.2019 15:35 | Değiştirme Tarihi: 21.01.2019 15:35

Şıklıktan vazgeçmeyen bayanların tercihi topuklu ayakkabılar bazen ayakları rahatsız edebiliyor. Hem şık hem de rahat olmak isteyen bayanlar için topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları çözümler sunuyor.

SON GÜNE BIRAKMAYIN

Bir davet veya etkinik için topuklu ayakkabı alınacaksaayakkabı alışverişini son güne bırakmak yanlış olacaktır. Günler öncesinden alıp deneyerek ayağınıza uygun olduğuna bakmalısınız. Bir süre kullanarak ayakkabının ayağınıza uyum sağlaması ile katılacağınız davette topuklu ayakkabı sorunu yaşamayacaksınız.

BOL OLMASI DAR OLMASINDAN İYİDİR

Topuklu ayakkabı alırken zamanla bollaşır diye düşünmek yanlış bir düşünce olacaktır. Ayağınıza uygun numara yoksa ve illa o modeli alacaksanız büyük olan modellerden tercih yapmanız küçük olan modellerden tercih yapmanızdan daha mantıklı olacaktır.

TOPUKLAR GENİŞ OLSUN

Modern çağın işkence aleti sayılabilen stilettolar, muhteşem görünseler de bunun bir bedeli var. Bu yüzden stiletto seçiminde biraz daha geniş topuklu modellerden seçim yapmak doğru tercih olacaktır. Topuk kısmının genişliği adım atmanızdaki rahatlığı belirleyici olacaktır.

PLATFORM TABANLAR YARDIMINIZA KOŞUYOR

Platform taban tasarımlı topuklu ayakkabılar, ayaklardaki baskıyı azaltmaktadır.Görünümü ile hava katan platform tabanlar aynı zamanda ayaklarınızdaki baskıyı azaltacak.

TOPUKLU AYAKKABIYI YENİ GİYECEK OLANLAR

Eğer topuklu ayakkabı deneyiminiz fazla yoksa bu durumda bantlı modellerden seçim yapmak ideal tercih olacaktır. Bu modeller kaymayı ve bükülmeyi engeller.

JEL PEDLER

Ayakkabı tabanına yerleştirilen jel pedler ayak sağlığınızı koruyacak. Yapışkanlıklarını kaybeden kadar kullanacağını bu pedlerin yapışkanlıklarını kaybedip kaybetmediğini ara sıra kontrol etmelisiniz.

MOLESKİN

Ayakkabı ile ayağınız arasında koruyucu bir bariyer görevi üstlenen moleskin,kadife pamuklu bir kumaştır. Eğer ayakkabınız ayağınızı ağrıtıyorsa moleskin kullanabilirsiniz.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.