Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Rahat Yürünür

Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Rahat Yürünür
Yayınlanma Tarihi: 21.01.2019 15:35 | Değiştirme Tarihi: 21.01.2019 15:35

Şıklıktan vazgeçmeyen bayanların tercihi topuklu ayakkabılar bazen ayakları rahatsız edebiliyor. Hem şık hem de rahat olmak isteyen bayanlar için topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları çözümler sunuyor.

SON GÜNE BIRAKMAYIN
Bir davet veya etkinik için topuklu ayakkabı alınacaksaayakkabı alışverişini son güne bırakmak yanlış olacaktır. Günler öncesinden alıp deneyerek ayağınıza uygun olduğuna bakmalısınız. Bir süre kullanarak ayakkabının ayağınıza uyum sağlaması ile katılacağınız davette topuklu ayakkabı sorunu yaşamayacaksınız.

BOL OLMASI DAR OLMASINDAN İYİDİR
Topuklu ayakkabı alırken zamanla bollaşır diye düşünmek yanlış bir düşünce olacaktır. Ayağınıza uygun numara yoksa ve illa o modeli alacaksanız büyük olan modellerden tercih yapmanız küçük olan modellerden tercih yapmanızdan daha mantıklı olacaktır.

TOPUKLAR GENİŞ OLSUN
Modern çağın işkence aleti sayılabilen stilettolar, muhteşem görünseler de bunun bir bedeli var. Bu yüzden stiletto seçiminde biraz daha geniş topuklu modellerden seçim yapmak doğru tercih olacaktır. Topuk kısmının genişliği adım atmanızdaki rahatlığı belirleyici olacaktır.

PLATFORM TABANLAR YARDIMINIZA KOŞUYOR
Platform taban tasarımlı topuklu ayakkabılar, ayaklardaki baskıyı azaltmaktadır.Görünümü ile hava katan platform tabanlar aynı zamanda ayaklarınızdaki baskıyı azaltacak.

TOPUKLU AYAKKABIYI YENİ GİYECEK OLANLAR
Eğer topuklu ayakkabı deneyiminiz fazla yoksa bu durumda bantlı modellerden seçim yapmak ideal tercih olacaktır. Bu modeller kaymayı ve bükülmeyi engeller.

JEL PEDLER
Ayakkabı tabanına yerleştirilen jel pedler ayak sağlığınızı koruyacak. Yapışkanlıklarını kaybeden kadar kullanacağını bu pedlerin yapışkanlıklarını kaybedip kaybetmediğini ara sıra kontrol etmelisiniz.

MOLESKİN
Ayakkabı ile ayağınız arasında koruyucu bir bariyer görevi üstlenen moleskin,kadife pamuklu bir kumaştır. Eğer ayakkabınız ayağınızı ağrıtıyorsa moleskin kullanabilirsiniz.