Süt ve yoğurt zayıflatıyor!

Bazı besinler çok daha hızlı kilo verilmesini sağlıyor, önemli olan bu besinleri düzenli bir şekilde tüketmek...

Yayınlanma Tarihi: 29.02.2016 13:23
Değiştirme Tarihi: 29.02.2016 13:23
Süt ve yoğurt zayıflatıyor!

Hızlı kilo verdiren besinlerin arasında ilk sırada yer alan harika ve etkili besinler; süt ve yoğurt.

 

Süt

Süt içmek bağırsakların hareketini sağlayacağı gibi, başa dert olan yağların daha hızlı yakılmasında da etkili olur. Özellikle göbeklerinden dolayı mutsuz olup,  göbek yağlarını eritmek isteyenler sütü beslenme listelerine mutlaka eklemeli.
Sütün içeriğinde bulunan kalsiyum sayesinde, yağları eritmek mümkün. Tabi ki sadece süt içmek yağları eritmek için yeterli değil, mutlaka diğer yağ eriten besinlerle, yürüyüş ve egzersiz ile desteklenmesi gerekiyor.

Kilo verdirmesinin yanında sütün daha birçok faydası var. Diş, kalp, cilt sağlığının ve kemiklerin korunması açısından da süt tüketilmesine önem verilmesi gerekiyor.

Vücuda olan bu  faydalarından yararlanmanın yanı sıra özellikle kilo vermek amaçlı süt içilirken yağ oranı düşük süt tercih  edilebilir. Düşük yağ oranlı süt tercih etmek kadınların hızlı kilo vermelerinde daha etkili. Sütte yağ oranı düşse de, içerdiği kalsiyum miktarında bir değişme olmuyor. Günde iki bardak süt içerek vücudun ihtiyacı olan kalsiyumu alırken, kilo vermeyi ve özellikle göbek yağlarını eritmeyi sağlayabiliyorsunuz. 

 

Yoğurt

Kilo vermeye yardımcı olan bir diğer besin de, içerdiği kalsiyum ve amino asitler sayesinde vücuttaki fazla yağları yakan yoğurt.

Kalsiyum açısından zengin olan yoğurt, metabolizmayı hızlandırmak açısından önemli. Metabolizmanın hızlanması kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Özellikle göbek yağlarının eritilmesinde düzenli yoğurt yenilmesinin payı büyük bu nedenle her yemekten sonra ya da ara öğün yaparken bir tas  yoğurt yemeyi ihmal etmeyin.

Yoğurt kilo verdirmenin yanı sıra göz, cilt ve diş sağlığı açısından da vücudun alması gereken bir besin. Kemiklerin korunmasında da etkili. Sadece yağları eritmek için değil, sağlıklı bir yaşam için de tüketilmeli. Düzenli yoğurt yediğinizde sadece kilo vermekle kalmıyor, ayrıca kaslarınızı da güçlendirebiliyorsunuz.

Yoğurdun zayıflamak ile beraber, birçok faydası var. Eğer anne iseniz kendiniz kadar, çocuklarınızın da sağlıklı gelişebilmesi açısından, beslenme programında her gün yoğurda mutlaka yer verin.