Sömestr Tatilinde Gezilecek Yerler

Sömestr Tatilinde Gezilecek Yerler
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 10:14 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 10:14

Sömestr tatili öğrenciler için tatil zamanı anlamına geldiği gibi yetişkinler için de tatil anlamına geliyor.

1.KAPADOKYA

Sömestr tatilinde gezilecek en özel yerlerden biri olan Kapadokya, karlar altında farklı bir manzara sunuyor. Kapadokya'da balon turu seçeneği ile unutulmaz anlar yaşanabilir.

2.ULUDAĞ

Kış mevsimine denk gelen sömestr tatili kayak sporu ve kar sporları için ideal bir dönemdir. Kar sporları için Uludağ, eşsiz fırsatlar sunuyor.

3.HASANKEYF

Kültür turizmi ile sömestr tatili için farklı bir seçenek olan Hasankeyf, köklü uygarlıkların izlerini misafirlerine sunuyor. Hasankeyf Kalesi, Hasankeyf Köprüsü ve tarihi camilerle sömestr tatili öğrenciler ve yetişkinler için unutulmaz anlara dönüşüyor.

4.SAFRANBOLU

Yüzlerce yıllık eserlerin bulunduğu Safranbolu, kış manzaraları ile sömestr tatilini renklendiriyor.

5.SAPANCA

Kış turizmi seçeneklerini sunan Sapanca, doğayla bütünleşmek isteyenlerin tercihi oluyor.

6.ABANT

Yetişkinler için de unutulmaz bir tatil seçeneği sunan Abant, Yedigöller bölgesinin eşsiz güzellikleri ile farklı seçenekleri bir arada bulunduruyor.

7.BATUM

Sınırların dışına çıkacaklar için ideal seçeneklerden biri olan Batum, kış manzaraları ve gezi alanları ile misafirlerini bekliyor.

8.PARİS

Sömestr tatilinde yapılacak en iyi tatil organizasyonu belki de Paris tatili olacaktır. Kış döneminde ayrı bir görünüme kavuşan Paris, çok sayıda aktivite seçeneği sunuyor.

Survivor Spyros kimdir? Survivor Spyros kaç yaşındadır?

Survivor 2019’da Yunan takımında bu hafta Spyros eleme potasında. Peki, Spyros kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Spyros’un kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz…

Boy uzatan zeka geliştiren İyot nelerde bulunur?

Türkiye’de insanların yüzde 99,9’u iyot eksikliği çekiyor. Vücudumuz tarafından üretilmeyen, besin yolu ile temin ettiğimiz iyotun eksikliğinde birçok hastalığın oluşmasının yanı sıra zeka geriliği ve yenidoğan bebeklerde ölüm riskini de artıyor.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.