Siz uyurken saçlarınız yenilensin!

Siz uyurken saçlarınız yenilensin!

Yatmadan önce yapacağınız bir kaç ufak bakımla saçlarınızı mükemmel hale getirmeniz mümkün...

Gece yatmadan önce yüzünüze bir sürü bakım uyguluyorsunuz çünkü gece 12 ve 4 arasında cildiniz olduğundan 4 kat daha fazla çalışarak kendini yeniliyor. Peki ya saçlarınız? Yatmadan önce yapacağınız birkaç ufak bakımla saçlarınızı mükemmel hale getirmeniz mümkün. 

İşte saçlarınızın bakımlı olması için yapacağınız ufak püf noktaları:

Saç maskesi 

Saç maskelerinin saçınıza nüfus etmesi için 10-15 dakika yeterlidir. Eğer maskeden daha fazla faydalanmak istiyorsanız, ayda bir kereye mahsus olmak üzere yatmadan önce maskeyi saçlarınıza sürün ve o şekilde yatın. Tabi ki boneyle… Böylece sabah uyandığınız da yumuşaçık saçlara kavuşabilirsiniz. Bunun için bitkisel özlü saç maskelerini deneyin.

Gevşek topuz 

Bir çoğumuz saçlarda doğal ve dalgalı görünümü severiz. Bunu yapmanın bir yolu da yatmadan önce nemli saçınıza yapacağınız topuzdur. Nemli saçınızı köpük ya da saç şekillendiriciyle yumuşatın ardından gelişi güzel bir topuz yapın ve uyuyun. Sabah saçlarınızı açtığınızda hoş kıvrımlara sahip olacaksınız.

Doğal bukleler 

Kuru saçınızı köpük yardımıyla burgu burgu kıvırın ve şeritler halinde lastiklerle bağlayın. Sabah uyandığınız da açın ve ortaya çıkan şahane görünüme bir bakın! Gerçekten her zaman deneyeceğiniz müthiş buklelere sahip olacaksınız. Burgu yapmak yerine örgüyü de deneyebilirsiniz.

Görüntülenme : 239 Yayınlanma Tarihi: 04/01/2016 13:34:01

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin