Sivilceleriniz sağlığınız hakkında ne söylüyor?

Sivilceleriniz sağlığınız hakkında ne söylüyor?

Cildiniz kısaca sağlığınızın panosudur, içerde ne oluyorsa dışarıya onun sinyalini verir...

Çıkan bir iki sivilce veya genel cilt problemlerimizi eczaneden veya kozmetik marketlerinden aldığımız yardımlarla anında dıştan çözüm yollarına gideriz. Sizin için araştırdığımız ve derlediğimiz kılavuz cildinizin size ne anlatmaya çalıştığınızı anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

1-Sivilceler çenenizde, çene kemiği hizasında veya boynunuzdaysa:
Sebep: Adet döneminizdesiniz. Hormon düzeyleri değiştiği için vücudunuz daha çok yağ üretiyor, bu da gözeneklerin tıkanıp sivilce oluşmasını sağlıyor.

Önlem: Adet döneminizden bir hafta önce yüzünüzü sivilce önleyici özelliği olan temizlik jel, krem veya sabunlarıyla düzenli olarak temizleyin. Sivilcenin nereden çıkacağı bilinemediği için her bölgeye özen gösterin. Eğer her ayın belli günlerinde yüzün her tarafını kaplayan sivilcelerle uğraşıyorsanız hormonal tedavi gerekebilir, bir cilt doktoruna gitmenizi tavsiye ederiz.

2- Sivilceler Saçlara yakınsa:
Sebep: Saçınızda fazla kozmetik ürün var. Eğer istediğiniz yağlı bir görüntü değilse zaten yüze yakın bölgelere briyantin gibi ağır ürünler kullanmıyorsunuzdur. Yine de saçı düzeltirken, şekillendirirken elimizde kalan ürünü cildimize değdiriyor olabiliriz, bu da gözeneklerin tıkanmasına yol açar.

Önlem: Saçınızı şekillendirdikten sonra elinize yıkadığınızdan, cildinize dokunduysanız o bölgeyi temizlediğinizden emin olun. 

3- Sivilceler Dudak kenarlarındaysa: 
Sebep: Yedikleriniz. Asitli yiyeceklerden kalanlar cildi tahriş edebilirken, yağlı yiyeceklerse gözenekleri tıkar. Her iki durumda da sonuç aynıdır vıcık vıcık sivilceler.

Önlem: Yemek yedikten sonra yüze uygulanabilecek bir ıslak mendille bu gözle görülmeyen tehlikeleri silin.

4-Sivilceler Yanaklarınızdaysa: 
Sebep: Kirli eller veya telefon. Ya da yanağınıza uzun süre temas eden herhangi bir şey gözenekleri tıkayacak bakteri veya kiri taşıyabilir.

Önlem: Telefonunuzu anti-bakteri ürünleriyle temizleyin. Ve lütfen elinizi yüzünüzden uzak tutun!

5-Sivilceler Burun ve Alındaysa: 
Sebep: T bölgesi stresi işaret eder. Sıkıntı ve stres altında vücudunuz adrenalin salgılar bu da yağ üretimini arttırarak sivilce oluşmasına neden olur.

Önlem: Stresli bir hafta olacağını bildiğinizde ya da stresli olduğunuzu farkettiğiniz ilk fırsatta sivilce karşıtı bir maske uygulayın, yüzünüzün her yerine veya sadece T bölgesinde bir süre bekletin.

*Sivilceler Göğüs ve Sırtınızdaysa: 
Sebep: Yanlış tşört veya spor sütyeni. Pamuklu kumaşlar terin ciltte kalmasını önleyemez. Nemli yerlerde yaşamayı seven sivilceler de bu ortamları çok sever. 

Önlem: Spor yaparken teri emici özelliği olan kumaşları giymeye dikkat edin. 

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Görüntülenme : 900 Yayınlanma Tarihi: 01/04/2016 14:04:02

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin