Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sivilceleri gizleyen makyaj teknikleri!

Sivilceleri gizleyen makyaj teknikleri!

Akne sorununun hangi yaşta olacağı belli olmuyor. Kimisi ergenlik döneminde atlatırken kimileri de 30 yaşında akneye yakalanabiliyor. Bu tamamen vücut ile alakalı ve zamanını bilemiyoruz ancak görünüş olarak makyaj teknikleri ile sivilceleri gizlemek mümkün.

22.12.2015 15:27

Makyajla sivilce kapatmak oldukça kolay.

Cilt kusurlarınızı kapatmanız için uygulamanız gereken doğru adımlar ise şöyle:

- Cildinizi öncelikle makyaja hazırlamalısınız. Bunun için yüzünüzü güzelce temizleme jeli ile yıkayın ve tonik ile cildinizdeki kirlerden kurtulun.

- Daha sonra her zaman kullandığınız fondöteni yüzünüze uygulayın.

- Cilt tonunuzdan yarım ya da bir ton daha koyu olan bir kapatıcı ile cildinizdeki sizi rahatsız eden sivilce izlerini tanpon hareketler ile ya parmak ucunuzla ya da küçük fırça yardımı ile kapatın.

- Cildinizdeki kusurları ve sivilceleri kapatıcı ile kapattıktan sonra, yarım ya da bir ton açık pudra ile gizlediğiniz yerleri sabitleyin. Böylece gün boyu kalıcı olmasını sağlayacaksınız.

Sivilceli ciltte ne olursa olsun makyaj çok uzun süreli durmamalıdır. Çünkü kullandığınız makyaj malzemeleri yüzünüzdeki gözenekleri kapatacak ve cildinizin nefes almasını engelleyecektir. Bu da cildinizdeki sivilcelerin iyileşmesini durduracak hatta daha fazla sivilcelenmelere de neden olabilir.

Bu yüzden en az makyajı yapmaya çalışın ve yaptığınız makyajın yüzünüzde çok kısa süre durmasına izin verin. 

Yorumlar | 0
üye profil