Şişkinlik sorunundan kurtulmanın yolları

Şişkinlik sorunundan kurtulmanın yolları
Yayınlanma Tarihi: 01.09.2016 14:32 | Değiştirme Tarihi: 01.09.2016 14:32

Şişkinlik pek çok kadının korkulu rüyasıdır. Bir anda kilonuza kilo eklenebilir. Ödemi arttıran tek şey su ve tuz ilişkisi değildir.

İstediğimiz kıyafetin içine girip, düz karnımızla abiye elbisemize yakışıyorken, bir anda her şey alt üstü olabilir. Bir zayıf, bir şişman görünmenize neden olan şişkinliğin pek çok sebebi vardır 

Şişkinlik sorunundan kurtulmanın yolları

Pirinç ve yulaf gibi besinlere yönelin. Kahvaltıda mısır gevreği yerine kepekli olanı tercih edin. Meyveli yoğurt iyi bir seçimdir. Bol meyve ve sebze tüketin. Bol su için. Kabızlığı önleyin. İhtiyaç hissettiğinizde mutlaka tuvalete gidin. Direnmek, sindirim sistemini tıkar. Probiyotik besinlere yönelin. Probiyotik, besin tamamlayıcısı olarak eczaneden de alınabilir. Doğal yolu ise, yoğurt yemek veya yoğurtlu içecekler tüketmektir. Potasyum, bedeninizin sıvı dengesini düzeltmede son derece faydalıdır. Elma, armut ve kayısı gibi meyveler, potasyum açısından çok zengindir. 
Alkolden ve tuzdan uzak durun. Bu iki madde de vücudun ödem yapmasına yataklık eder. Maydanoz, kereviz, soğan, sarımsak, patlıcan gibi gıdaları bol bol tüketin.
Çay, iyi bir idrar söktürücüdür.