Sıkıcı Duvarlardan Kurtulmak için Dekorasyon Fikirleri

Sıkıcı Duvarlardan Kurtulmak için Dekorasyon Fikirleri
Yayınlanma Tarihi: 17.01.2019 13:10 | Değiştirme Tarihi: 17.01.2019 13:10

Özgün dokunuşlar yaparak yaşam mekanlarınızı farklı ve sıra dışı görünüme sokabilirsiniz. Evinizin büyük kısmını oluşturan duvarlarınıza yapılacak küçük dokunuşlarla sıkıcı duvarlarla eviniz heyecan verici bir atmosfere kavuşacak.

DUVAR DEKORASYON FİKİRLERİ

Duvarla dekorasyon fikirleri ile odalarınız işlev olarak ve görünüm olarak farklı bir görünüme bürünecek. İsteğe göre odalarınız daha geniş görünebilirken isteğe göre de odalarınız daha eğlenceli ya da daha romantik olabilir.

1. RAFLAR

Koltuklarınızın yaslandığı duvarlar çok boş ve anlamsız duruyorsa duvarlara raf detayı ekleyerek hem görsel hem de işlevsel açıdan yeni bir tarza kavuşabilirsiniz. Birkaç parçadan oluşan ama renk ve tasarımı ile ilgi çekici dizayna sahip olan raf dekorasyonu sizin için yeterli bir çözüm olacaktır.

2. ÇERÇEVELER

Dekorasyon unsurları içinde belki de en sık tercih edilen materyal olan çerçeveler, duvarlarınıza yeni bir kimlik kazandıracak. Zarif ve sıcak bir etkiye sahip olmak için tarzınıza göre seçeceğiniz çerçeveler duvarlarınızda istediğiniz etkiyi oluşturacak. Boş çerçeveler tasarımı ve rengiyle odanıza farklı bir kimlik kazandırırken boş olarak kullanacağınız çerçeveler ilginç görünümü ile dikkat çekecek.

3. DUVARDA STİCKERLER

Neredeyse sınırsız sayıda kombinasyon seçeneği sunan stickerler, duvarlarınızı bir yağlı boya tuvaline çevirecek. İstediğiniz renk, tasarım ve dizaynda seçilecek stickerler sıkıcı duvarlarını eğlenceli ve anlamlı hale getirecek. Duvarlarınızı bir bahçeye dönüştürmek mümkünken isteğinize göre hayvan figürleri ya da saat dekorasyonu da uygulayabilirsiniz.

4. AYNALAR

Odanızı geniş bir mekana çevirecek olan aynalar hem derinlik algısı hem de zariflik algısı oluşturacak. Duvarlarınızda çarpıcı bir etki için tercih edeceğiniz aynalar, hem daha aydınlık hem de daha geniş bir alana kavuşmanızı sağlayacak.

5. AKSESUARLAR

Duvarlarınız sadece duvar değildir. Bunu duvar aksesuarları kullanmaya başlayınca keşfedeceksiniz. Cesur tasarımlara olanak sağlayan duvar aksesuarlar, figür, obje, tabak ve çok sayıda seçenekler dekorasyon fikri sunuyor.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Şifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, kırışıklık ve selülit için haftada iki kez kemik suyu içilmesini önerdi. Dr. Kıdır, kemik suyu içerek yaşlanmanın etkilerinin azaltılabileceğini söyledi.

Baş ağrılarını ciddiye alın!

Kişinin yaşam biçiminden insan ilişkilerine, beslenmesinden uyku düzenine kadar tüm faktörler beyin sağlığı için belirleyici olabiliyor. Periyodik sağlık kontrollerinin düzenli bir şekilde yapılmasının önemli olduğunu belirten uzmanlar, özellikle baş ağrısının dikkate alınması gerektiğini söylüyor.