Sevimli Dostlarımıza Evinizde Yer Açın

Sevimli Dostlarımıza Evinizde Yer Açın
Yayınlanma Tarihi: 21.01.2019 15:57 | Değiştirme Tarihi: 21.01.2019 15:57

Evlerinizde küçük dekorasyon değişiklikleri yaparak sevimli dostlarımıza ideal yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Bunun için ayrı eşyalar almanız gerekmiyor. Mevcut eşyalarınızda yapacağınız küçük değişiklikler, evlerinizde sevimli dostlarımıza yer açmak için yeterli olacaktır.

ÖZEL KANEPE

Evde kedi, köpek besleyen kişilerin yardımına koşan özel kanepe, kolçak kısımlarındaki özel bölme ile hayvan dostlarımıza konfor sağlıyor. Sahiplerini de artık rahatsız etmeyecek olan kedi ve köpekler kendi alanlarında özgürce rahat edecekler.

MASA YASTIĞI

Kediler için tasarlanmış olan masa yastığı , evde ayrı bir bölme kullanmadan pratik şekilde yapılacak bir alandır. Kedilerin konforunu düşünen en özel tasarımlardan biri olan kedi masa yastığı, yastıktan çok hamak rahatlığı veriyor.

KOMODİN PET YATAK

Komodinlerden kedilere yuva yapabilirsiniz. Evinizde gizli bir kedi yatağı olmasını sağlayacak bu dekorasyonla, kedileriniz de rahat edecek sizler de rahat edeceksiniz. Kompakt bir tasarım olan komodin pet yatak, tercihe göre farklı bölmelere de uyarlanabilir.

DEKORATİF TASARIMLAR

Evde beslediğiniz kedi ve köpek gibi hayvan dostlarımızın konaklama yerleri için farklı dizaynlar tercih edilebilir. Ev dekorasyonunu da farklı bir konsepte dönüştüren bu detaylar hem ev tasarımını değiştirtecek hem de sevimli dostlarımızı rahat ettirecek.

ÇALIŞMA MASANIZDA YER AYIRIN

Çalışma masanıza yerleştireceğiniz küçük bir eklenti ile hayvan dostunuzu gözünün önünde ayırmayacaksınız. Ek bir alan da kaplamayan bu tasarım ile kediler de rahat edecek.

İŞLEVSEL MOBİLYALAR

Kedi ve köpeklerin ev içinde belirli bir yeri olması gün içinde insanları rahatsız etmemesi için önemlidir. Bu yüzden sevimli dostlarımızın belirli bir yeri olması için eşya dekorlarınıözel şekilde seçmeliyiz. Hayvan yuvası olarak tasarlanmış komodin, TV ünitesi ve sehpalar bu seçimler için ideal tercihlerdir.

ESKİ BAVULLARI ATMAYIN

Kedi ve köpeklerin sığınacağı özel bir alan sunan eski bavullar yumuşak bir yastıkla basitçe hazırlanabilir. Huzurlu bir yuva arayan kediler için eski bavullar sıcak bir yuvaya dönüşüyor.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Şifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, kırışıklık ve selülit için haftada iki kez kemik suyu içilmesini önerdi. Dr. Kıdır, kemik suyu içerek yaşlanmanın etkilerinin azaltılabileceğini söyledi.

Baş ağrılarını ciddiye alın!

Kişinin yaşam biçiminden insan ilişkilerine, beslenmesinden uyku düzenine kadar tüm faktörler beyin sağlığı için belirleyici olabiliyor. Periyodik sağlık kontrollerinin düzenli bir şekilde yapılmasının önemli olduğunu belirten uzmanlar, özellikle baş ağrısının dikkate alınması gerektiğini söylüyor.