Selülit gizleme yöntemleri

Selülit gizleme yöntemleri
Yayınlanma Tarihi: 02.03.2016 13:25
Değiştirme Tarihi: 02.03.2016 13:25

Selülit, deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikimi ile oluşan, özellikle bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan, görünümüyle portakal ile özdeşleştirilen bölgesel bir dolaşım bozukluğudur...

Selülitlerin özellikle yazın plajda büyük bir sıkıntı yarattığı bir gerçek. Ancak sadece plajda değil, etek giydiğimizde, evimizde eşimizin yanında yahut sadece aynada kendimize bakarken de onların yarattığı kötü görüntüden rahatsızlık duyduğumuz da ortada. Her ne kadar selülitin olabildiğince azaltılması için pek çok yöntem olsa da bazen onları ortadan kaldıracak vaktimiz olmayabiliyor ve bu durumda selülitleri gizlemek tek çaremiz oluyor. 

Selülitlerin esmer tenlerde çok daha az belli olmaları nedeniyle onları gizlemek için yapabileceğiniz en iyi şey doğal olarak bir defalık selülitlerle birlikte güneşlenerek esmerleşmek ve daha sonra daha az belli olan selülitlerle plaja gitmek olabilir Ancak hemen onları gizlemeniz gerekliyse de otobronzan adı verilen bronzlaştırıcı kremleri kullanabilirsiniz. Bu kremler tenimizde yer alan amino asitlerle hemen kimyasal ilişkiye giriyorlar ve teninizin anında daha esmer görünmesi mümkün hale geliyor. Ancak bazılarının suya karşı dayanıklı olmamaları nedeniyle kullanacağınız ürünün deniz suyunda kaybolmayanlardan olması gerektiğini unutmayın.

 Pek çok araştırma, selülitin masajın ardından çok daha az göründüğünü ortaya koyuyor ve bu masajı bir de selüliti hafifletici kremler gibi ürünlerle uygulamanız halinde daha da güzel sonuçlara ulaşabiliyorsunuz. Sadece yirmi dakikalık hafif sert bir bacak masajı, selülitlerin tamamen kaybolmasa da oldukça düzelmelerine yardımcı olacaktır. Tabii ki bu işi kendinizin yapması biraz daha zor olacağı için eşiniz yahut bir masaj eksperinin uygulamasını da tercih edebilirsiniz.Bazı selülit giderici uygulamalar da güzellik salonları tarafından kadınlara sunuluyor. Bunların temel hedefi çok az seans adediyle en kısa sürede sonuç vermek ancak tabii ki çok uzun vadeli olmadıklarını ve genel olarak hedefe yönelik olarak uygulandıklarını unutmamak gerekiyor.

Selülitlerin uzun vadede ortadan kalkması için spor, sağlıklı beslenme, düzenli hayat ve zararlı maddelerden uzak durma gibi oldukça zahmetli ve yorucu bir süreç gerekiyor ancak en güzel sonucu da bu şekilde alacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Selülitlerle mücadelede sağlık çok önemli.