Sarı saçların bakımı nasıl yapılmalı

Sarı saçların bakımı nasıl yapılmalı
Yayınlanma Tarihi: 10.10.2016 11:41 | Değiştirme Tarihi: 10.10.2016 11:44

Kolayca yıpranan ve kırılan sarı saçlar diğer saç tiplerine göre daha fazla bakım ve özen istiyor.

Sarı saç bakımı nasıl yapılmalı

Sarı saçlara kavuşabilmek için saçlarınız birçok kimyasal işlem görüyor.Bu nedenle kolayca yıpranan ve kırılan saç sorunlarına yol açıyor.Sarı saçlar diğer saç tiplerine göre cildi daha soluk gösterdiği için makyaj isteyen saç tipitir. Sağlıklı görünebilmesi için sürekli bakım ister.Eğer sarı saç kullanıyor veya kullanmak istiyorsanız saçlarınıza özen göstermeyi ihmal etmemeniz gerekir.Kısacası sarı saç emek isteyen saç tipidir.

Sarı saçlar kimyasallar nedeni ile protein kaybetmiş saçlardır. Bu nedenle özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından ve klorlu havuzlardan saçlarınızı koruyun.Saçlarınızı sıcak suya maruz bırakmayın.Mutlaka ılık su ile yıkayın.Saç renginize uygun şampuanlar tercih edin.

Zeytinyağı,bal ve tarçın maskesi;

Şaçlarınızın bakımlı ve parlak durması için zeytinyağı,bal ve tarçın maskesini haftada bir defa düzenli olarak kullana bilirsiniz.

Malzemeler;

Yarım çay bardağı zeytinyağı,

Yarım çay bardağı bal,

1 çay kaşığı tarçın.

Uygulanışı;

Zeytinyağı,bal ve tarçını karıştırarak saçınızın önce diplerine sonra uçlarına doğru uygulayın.30 dakika beklettikten sonra ılık su ve şampuan yardımı ile yıkaya bilirsiniz.