Sağlıklı ve güzel kirpiklerin sırrı

Sağlıklı ve güzel kirpiklerin sırrı
Yayınlanma Tarihi: 06.09.2016 11:46 | Değiştirme Tarihi: 06.09.2016 11:46

Herkes gözlerini ortaya çıkaran, sağlıklı, uzun ve çekici kirpiklere sahip olmak ister.Kaliteli makyaj malzemelerinin yanı sıra bakım ile de kirpikleri gerçek bir güzelliğe kavuşturmak mümkün.

Sağlıklı ve güzel kirpiklerin sırrı

Herkes gözlerini ortaya çıkaran, sağlıklı, uzun ve çekici kirpiklere sahip olmak ister.Kirpikler, güzel ve anlamlı bir yüzün en önemli gereklerinden biri olarak, yüzyıllar boyunca tüm kadınların en çok önem verdiği nokta olan ve gözlere ifade kazandırmakta. Kaliteli makyaj malzemelerinin yanı sıra bakım ile de kirpikleri gerçek bir güzelliğe kavuşturmak mümkün.

Güzel kirpiklere sahip olmak için dikkat etmeniz gereken husular

Daima cilde dost makyaj malzemelerini kullanın,kirpik ve kaşlarınızdaki makyaj artıklarını, hassas hareketlerle, yavaş yavaş temizleyin,kirpik ve kaşlarınız için her gün besleyici bakım yağları uygulayın, kirpiklerinizin bakımını ihmal etmeyin.

Kirpik uzatma kürü
– 1 çorba kaşığı badem yağı
– 1 tatlı kaşığı buğday özü yağı- 1 çay kaşığı lanolin
– 1 tatlı kaşığı soya yağı
– 3 adet ceviz ve fındık

Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı soya yağı ve bir tatlı kaşığı buğday özü yağının içine 3 adet ceviz ve fındık koyuyoruz. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtıyoruz ve süzüyoruz. İçine bir çay kaşığı lanolin karıştırıyoruz. Elde edilen karışımı küçük bir cam kavanoza koyuyoruz. Gece yatmadan önce bir pamukla hafifçe kirpik diplerini sürüyoruz. Ancak karışımın göze kaçırılmamasına dikkat edin. Bu uygulamyı birkaç kere yaptığınızda kirpiklerinizin uzadığını farkedeceksiniz.